Aktualitātes|Par NAA|Studijas|Uzņemšana|Pētniecība|Bibliotēka|Kadetu dzīve
Resursi un rīki
Fotogalerija
Video galerija
Sociālie mediji
Tavai drošībai
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saites
Kontaktinformācija
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija / Aktualitātes / Varoņu dienas Cēsīs
Varoņu dienas Cēsīs

2016. gada 21. un 22. jūnijā Nacionālās aizsardzības akadēmijas Sauszemes, Jūras un Gaisa spēku 4.kursi, kā arī Komandējošā sastāva virsnieka pamatkurss devās vēsturiskajā pārgājienā uz Cēsu kauju vietām.

Pasākums sākās ar Gaujas forsēšanu, kur kadetiem ar pilnu ekipējumu nācās šķērsot upi. Kad Gauja bija veiksmīgi pievarēta, tālāk devāmies pārgājienā uz Zīparkalna karjera šaušanas poligonu. Tajā, pēc leģendas, imitējām 1919.gadā izveidoto slēpni, kurš bija ļoti veiksmīgs māņu manevrs un izraisīja pretinieka galveno spēku koncentrācijas maiņu. Kad šaušana bija noslēgusies, kopā ar vēsturnieku Kārli Dambīti, devāmies apskatīt nozīmīgākās Cēsu kauju vietas, piemēram, Skangaļu muižu, pie kuras notika vienas no izšķirošākajām cīņām. Apskatījām arī latviešu un vācu veidotos ierakumus, kādi tie izskatās mūsdienās.

Nākamajā dienā desmit kadetiem tika dota iespēja piedalīties Cēsu kauju rekonstrukcijā, ietērpjoties autentiskos 1919.gada formas tērpos un attēlojot Ziemeļlatvijas brigādes (Cēsu skolēnu rotas) karavīrus, cīnoties ar Vācu Dzelzs divīziju. Šī rekonstrukcija izraisīja patīkamu saviļņojumu ne tikai pašos dalībniekos, bet arī skatītājos, jo tas deva praktisku ieskatu mūsu vēsturē, izmantojot dažādus vizuālos un skaņu efektus. Pasākuma laikā tika dota iespēja apskatīt arī mūsdienu kaujas, policijas un ugunsdzēsēju tehniku.

Šis pasākums bija nozīmīgs tādēļ, ka kadetiem tika dota iespēja vairāk uzzināt par vienām no visnozīmīgākajām kaujām Latvijas vēsturē, kurās tika izcīnīta un noturēta mūsu valsts neatkarība, tādejādi ceļot pašapziņu un lepnuma sajūtu gan par savu valsti, gan izvēlēto profesiju.

Kadete Margarita Leišavniece

 

Aktuālās saites
© Nacionālā aizsardzības akadēmija, 2009