Aktualitātes|Par NAA|Studijas|Uzņemšana|Pētniecība|Bibliotēka|Kadetu dzīve
Resursi un rīki
Fotogalerija
Video galerija
Sociālie mediji
Tavai drošībai
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saites
Kontaktinformācija
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija / Aktualitātes / Kadetu kandidāti sāk pirmo apmācības posmu
Kadetu kandidāti sāk pirmo apmācības posmu

Pirmdien, 5.septembrī Nacionālajā aizsardzības akadēmijā ieradīsies Rekrutēšanas un atlases centra atlasītie un nominētie kandidāti, lai sāktu apmācību kadeta kandidāta kursā.

2016./2017. studiju gadam atlasi sekmīgi beidza 103 kandidāti, no kuriem 26  kandidāti ir jau bruņotajos spēkos dienošie karavīri, kuri izvēlējušies militāro karjeru turpināt kā virsnieki.

Apmācību kurss sāksies ar administratīvo nedēļu aizsardzības akadēmijā, bet jau 12.septembrī kandidāti, kuriem nav iepriekšējās militārās izglītības, dosies uz Kājnieku skolu kareivja pamata iemaņu apgūšanai. Savukārt jau dienošie karavīri viņiem pievienosies Instruktoru skolā, kur apgūs instruktora kursa programmu.

 Pirms virsnieku pamatapmācības uzsākšanas visiem Rekrutēšanas un atlases centra atlasītajiem un nominētajiem kandidātiem jāapgūst kadeta kandidāta kursa programma – 13 nedēļas Kājnieku skolā, un vidusskolu absolventiem – astoņas, bet augstskolu absolventiem 16 nedēļas Instruktoru skolā. Pēc sekmīgas kursa beigšanas aizsardzības akadēmija rīkos papildus atlasi studijām.

Kandidātu atlasi studijām aizsardzības akadēmijā bruņotie spēki sāka jūlija vidū.  Pamatatlasē kandidātiem pārbaudīja veselības stāvokli un fizisko sagatavotību, kā arī veica  psihodiagnostikas testus.

Savukārt divu dienu padziļinātajā atlasē individuālajos un grupu uzdevumos, diskusijās un intervijās atlases komisija vērtēja kandidātu personiskās un psiholoģiskās īpašības. Kandidāti darbojās nelielās grupās ar tikko iepazītiem kolēģiem, lai pierādītu savu erudīciju, radošo domāšanu un spēju darboties komandā. Vērtētas tika arī katra individuālās spējas vadīt grupu un uzņemties līdera lomu. Kandidātiem bija jāiztur arī aizsardzības akadēmijas kadetu sagatavotie militarizētie pārbaudījumi, kuriem dots nosaukums “Melnā nakts”.

Pieteikties dienestam bruņotajos spēkos un studijām aizsardzības akadēmijā var Rekrutēšanas un atlases centrā Rīgā vai dzīves vietai tuvākajā regulāro spēku un Zemessardzes vienībā, kā arī elektroniski, pieteikuma anketu aizpildot interneta vietnes www.mil.lv sadaļā “Rekrutēšana”.

Informāciju sagatavoja:
 Kapteine Mairita Senkevicina
 AM Militāri publisko attiecību departamenta
 Preses nodaļas vecākā referente
 Tālrunis: 67335067
 E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv

Aktuālās saites
© Nacionālā aizsardzības akadēmija, 2009