Aktualitātes|Par NAA|Studijas|Uzņemšana|Pētniecība|Bibliotēka|Kadetu dzīve
Resursi un rīki
Fotogalerija
Video galerija
Sociālie mediji
Tavai drošībai
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saites
Kontaktinformācija
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija / Aktualitātes / Kadetu taka 16
Kadetu taka 16

Ir pagājusi jau vairāk nekā nedēļa, rētas ir sadzijušas, organisms atkal atgriezies siltumā un prāts atpakaļ rutīnā. Kas notika Kadetu takā? Tas paliek Kadetu takā!

Labi, īsumā...

Plašsaziņas līdzekļi katru dienu ziņo par imigrācijas problēmām un terorismu pasaulē. Tādēļ tieši šo tēmu izvēlējāmies šī gada Kadetu takas (turpmāk operācijas) leģendā, kuru atdzīvinājām tepat netālu no Rīgas. Studenti, turpmāk izlūki, nedēļu pirms operācijas tika iepazīstināti ar iegūto informāciju par viņiem pretī stāvošo pretinieku un saņēma uzdevumu gatavoties divas dienas kļūt par izlūkiem un pārstāvēt savas augstskolas kā izlūkvienības.

Kā tas notika?

Kā pirms jebkuras operācijas, tai ir jāsagatavojas, tādēļ 15. oktobra rītā, izlūkiem ierodoties NAA, tiem tika piesaistīti kuratori no kadetu vidus, kas kopā ar izlūkvienībām (kā vērotāji un vērtētāji) piedalījās apmācībās, piemēram, pūļa kontrole, uguns un kustība, pirmā medicīniskā palīdzība, tuvcīņa, izdzīvošana, izlūkošana, maskēšanās, kā arī jaunie izlūki veica NAA šķēršļu trasi un nokārtoja NBS fiziskos normatīvus.

Pat līdz šim brīdim izlūki īsti nezināja, kas viņus sagaida, un pēc apmācību posma, kad jau bija jādodas uz operācijas rajonu, gaisā virmoja patīkams satraukums, citiem vārdiem – stress, neziņa un nogurums pēc svaigā gaisā pavadītās dienas.

Izlūkvienībām ierodoties Sužos, kur pēc leģendas ieperinājies ļaunais un teroristiskais audzējs, tās tiek aizvestas uz taktisko operāciju centru jeb vietu, no kurienes tās sāks savu ceļu pretim nezināmajam.

Izlūki saņem pēdējās instrukcijas, uz nenoteiktu laiku savā īpašumā iegūst raidstacijas, kuru svars ir 8–10 kg, un dodas uz pirmajiem kontrolpunktiem, kuri kopā bija 9. Kontrolpunktos tika pārbaudītas izlūku zināšanas, prasmes, spēja strādāt komandā un morālā noturība, bet, galvenokārt, tie bija lieli pārbaudījumi viņu spējām pārvarēt nestandarta situācijas.

Izlūki šīs operācijas laikā ne tikai izlūkoja un ievāca informāciju, bet arī iepazinās ar Ķīšezera ūdens temperatūru oktobra vidū, devās airsoft kaujā un pārbaudīja sevi vienā no karavīra stihijām – maršā.

Operācija beidzās 16. oktobrī, kad pēdējais no uzdevumiem bija atgriezties atpakaļ NAA. Ņemot vērā pretinieka aktivitātes, šoreiz izlūkvienības nesagaidīja autobuss, tādēļ savi organismi uz NAA bija jānogādā kājām, protams, kurš ātrāk, tam lielākas iespējas uzvarēt.

Galā izlūkus sagaidīja aplausi no kadetiem, taču ar šo vēl viss nebija beidzies. Izlūki tika aicināti atpūsties siltajās kazarmās pie nomierinošas mūzikas. Kad visas izlūkvienības bija atgriezušās un nedaudz nosnaudušās, sekoja uzdevums, kas prasa ķirurga precizitāti – informācijas “atdošana”. Pēc negulētas nakts un visai veselīgas fiziskās slodzes divu dienu garumā šis izrādījās viens no izaicinošākajiem uzdevumiem. Informācija saņemta, uzdevums izpildīts, tad arī laiks apkopt brūces un nomazgāties, tikmēr tiek apkopoti rezultāti.

Kad visi noņēmuši maskējumu un sasmaržojušies, ir laiks doties uz Kadetu klubu, lai beidzot apmierinātu savu apetīti, bet pirms tam gan uzzināsim, kura no izlūkvienībām sevi pierādījusi kā labākā.

Un tā... jau trešo gadu pēc kārtas uzvaras laurus plūc Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes komanda „Ģeogrāfu mafija”. Otrās vietas un titula „Takas Pēddzinis” ieguvēji – Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas komanda un kā trešie – Valsts policijas koledžas pārstāvji. Apsveicam!

NAA Krīvu padomes vārdā
SzS MV 4. kursa kadets
dižkareivis Matīss Stīpnieks

 

Aktuālās saites
© Nacionālā aizsardzības akadēmija, 2009