Aktualitātes|Par NAA|Studijas|Uzņemšana|Pētniecība|Bibliotēka|Kadetu dzīve
Resursi un rīki
Fotogalerija
Video galerija
Sociālie mediji
Tavai drošībai
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saites
Kontaktinformācija
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija / Aktualitātes / Melnās kafijas vakars 2016
Melnās kafijas vakars 2016

Kopš 1992.gada, kad tika dibināta NAA, līdz pat mūsdienām, ir saglabājušās vairākas tradīcijas, kas bijušas saistītas ar Kara skolu un tās kadetiem, viena no tām ir arī Melnās kafijas vakars.

            Melnās kafijas vakars ik gadu norisinās 30.novembrī, tas ir militārajā sabiedrībā svarīgs atceres pasākums uz kuru ierodas esošie NAA kadeti, virsnieki, personāls un arī valsts mēroga augstākās amatpersonas.

            Šajā dienā mēs godinām 14 kritušos kadetus, kas 1919. gada kaujās krita par Latviju nesaudzējot to, ko bija solījis savai valstij – dzīvību. Imitējot vakara jundu, kad tika nosaukts kritušā kadeta vārds, tā vietā atsaucās “Kritis par Latviju” un ar mūžīgo liesmu tiek aizdedzināta svecīte.

            Jūs jautāsiet, kāpēc “Melnās kafijas vakars”? Pa visam vienkārši – tā laika karavīriem, tai skaitā kadetiem, atgriežoties pēc smagām kaujām atpakaļ uz kādu štābu vai citu tikšanās vietu, vienīgā maltīte bija melna miežu kafija, tumšā rupjmaize un marmelāde. Arī mēs, šajā 30.novembrī, pie svētku galda mielojamies tikai ar šiem produktiem.

            Pasākuma gaitā netrūka daudz svarīgu uzrunu no Latvijā pazīstamiem un ne tik pazīstamiem cilvēkiem, taču katra uzrunu veicošā sirdī, neskatoties uz to, ko viņš stāstīja, varēja just patriotismu, un es ļoti ceru, ka tāds mājoja arī pārējos atceres pasākuma apmeklētājos. Viens no uzrunas veicējiem bija leitnants Rūdolfs Bērziņš, kuram pasniedza ģenerāļa Hartmaņa Goda zobenu, kuru saņem aizvadītā izlaiduma labākais kadets. Šī arī ir viena no tradīcijām, pasniegt šo zobenu, tieši šajā dienā.

            Kopumā varu teikt, ka visas šīs tradīcijas, ko mēs – kadeti cenšamies pilnveidot un atjaunot, padara mūs patriotiskākus, stiprākus un emocionālāki pacilātākus. Šis viss ir jāturpina mūžīgi, tāpat, kā šo 14 kritušo kadetu piemiņa.

 

JS MV 2.kursa kadets Edijs Čibulis

Aktuālās saites
© Nacionālā aizsardzības akadēmija, 2009