Aktualitātes|Par NAA|Studijas|Uzņemšana|Pētniecība|Bibliotēka|Kadetu dzīve
Resursi un rīki
Fotogalerija
Video galerija
Sociālie mediji
Tavai drošībai
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saites
Kontaktinformācija
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija / Aktualitātes / Izstādē „Skola 2017” varēs iegūt plašu informāciju par karjeras un izglītības iespējām bruņotajos spēkos
Izstādē „Skola 2017” varēs iegūt plašu informāciju par karjeras un izglītības iespējām bruņotajos spēkos

Lai informētu jauniešus par studiju iespējām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, kā arī par profesionālo militāro dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos, arī šogad aizsardzības akadēmija un bruņoto spēku vienības piedalīsies gadskārtējā izglītības izstādē „Skola”.

Virsnieki un kadeti izstādes apmeklētājus informēs par izglītības iespējām akadēmijā, studiju programmām un kadetu dzīvi.

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja tikties ar kadetiem un piedalīties dažādos militarizētos konkursos, kā arī iepazīties ar informatīvajiem materiāliem, ekipējumu un ieročiem.

Vienlaikus aicinājumam studēt aizsardzības akadēmijā, Rekrutēšanas un atlases centra, Sauszemes spēku kājnieku brigādes un Speciālo uzdevumu vienības pārstāvji interesentus informēs arī par profesionālā dienesta iespējām bruņotajos spēkos, skaidrojot kandidātu atlases procesa pārbaudījumus un nepieciešamos rīcības soļus, kas jāveic, kandidējot dienestam bruņotajos spēkos.

Katru gadu izstāde “Skola” tūkstošiem jauniešu dod iespēju iegūt visaptverošu informāciju par mācību iespējām, palīdz saprast un izvēlēties, ar kādu nozari saistīt savu nākotni un kura mācību iestāde būs tā, kurā tuvākajos gados apgūt zinības, iesaistīties ārpusskolas aktivitātēs un iegūt jaunus draugus.
23.starptautiskā izglītības izstāde “Skola” notiks no 24. līdz 26.februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

Šogad bruņotie spēki profesionālajā dienestā pieņems 700 karavīrus. 120 no viņiem pieņems studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, lai kļūtu par savas valsts armijas virsniekiem.

Kandidātu dokumentu pieņemšana studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā jau ir sākusies un notiks līdz pat 31.jūlijam.

Ar studiju iespējām Nacionālajā aizsardzības akadēmijā varēs iepazīties arī Atvērto durvju dienā, kas notiks 5.maijā. Tās sākums plānots plkst.11.

Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija ir vienīgā augstākās izglītības iestāde Latvijā, kas īsteno akreditēto studiju virzienu “Militārā aizsardzība”.

Vidusskolu absolventiem Nacionālā aizsardzības akadēmija piedāvā apgūt trīs akreditētas profesionālā bakalaura studiju programmas.

„Sauszemes spēku militārās vadības” studiju programmu realizē, lai sagatavotu nākamos virsniekus dienestam Sauszemes spēkos. Sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti Nacionālā aizsardzības akadēmija nodrošina studiju realizāciju, kuru laikā kadeti vienlaikus apgūst gan militārās specifikas priekšmetus aizsardzības akadēmijā, gan specializācijas priekšmetus Rīgas Tehniskās universitātes Transporta un mašīnzinību fakultātes Autotransporta institūtā.

„Jūras spēku militārās vadības” studiju programmu realizē, lai sagatavotu nākamos virsniekus dienestam Jūras spēku flotilē. Sadarbībā ar Latvijas Jūras akadēmiju Nacionālā aizsardzības akadēmija nodrošina studiju realizāciju, kuru laikā kadeti vienlaikus apgūst gan militārās specifikas priekšmetus aizsardzības akadēmijā, gan specializācijas priekšmetus Latvijas Jūras akadēmijā Kuģu vadīšanas vai Kuģu mehānikas apakšprogrammā.

“Gaisa spēku militārās vadības” studiju programmu realizē, lai sagatavotu nākamos virsniekus dienestam Gaisa spēku Aviācijas bāzē. Sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti Nacionālā aizsardzības akadēmija nodrošina studiju realizāciju, kuru laikā kadeti vienlaikus apgūst gan militārās specifikas priekšmetus aizsardzības akadēmijā, gan specializācijas priekšmetus Rīgas Tehniskajā universitātē mehāniķa vai avioniķa specialitātē.

Profesionālā augstākās izglītības programma „Komandējošā sastāva virsnieks” piedāvā jauniešiem ar akadēmisko vai otrā līmeņa augstāko profesionālo izglītību studēt aizsardzības akadēmijā, lai iegūtu otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību. Kopējais studiju ilgums pēc kadetu kandidātu apmācības – 1 gads un 3 mēneši.

Papildus profesionālajām studiju programmām Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija nodrošina Virsnieka speciālista pamatkursu. Tajā uzņem Latvijas Republikas augstāko mācību iestāžu absolventus – ārstus, juristus, teologus, diriģentus, psihologus un IT speciālistus.

Pirms studijām aizsardzības akadēmijā visiem atlasītajiem kandidātiem jāapgūst kadeta kandidāta kursa programma – 13 nedēļas Kājnieku skolā un 8 nedēļas Instruktoru skolā. „Komandējošā sastāva virsnieks” studiju programmā papildus vēl ir paredzēts 8 nedēļu apmācības posms.

Iestājoties Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, kadetus sagaida ne vien dinamisks mācību process, bet arī dažādas priekšrocības, kas nav citās mācību iestādēs: studijas ir bez maksas - tās tiek finansētas no valsts budžeta līdzekļiem; studiju laikā kadeti ir pilnā valsts apgādē un kadetiem nodrošina karavīra sociālās garantijas.

Kadetiem maksā karavīra algu, sākot ar 780 eiro.  Kadetus nodrošina ar bezmaksas izmitināšanu dienesta viesnīcā un iespēju bez maksas izmantot Sporta kluba kompleksu. Akadēmijā ir pieejama bibliotēka ar plašu militārās un vispārizglītojošās literatūras un periodikas klāstu dažādās valodās, dažādas datu bāzes un bezmaksas interneta pieslēgums.

Pēc akadēmijas absolvēšanas ir garantēta dienesta vieta Nacionālo bruņoto spēku vienībās.

Plašāk ar studiju iespējām aizsardzības akadēmijā var iepazīties tās interneta vietnē www.naa.mil.lv.

Aktuālās saites
© Nacionālā aizsardzības akadēmija, 2009