Aktualitātes|Par NAA|Studijas|Uzņemšana|Pētniecība|Bibliotēka|Kadetu dzīve
Resursi un rīki
Fotogalerija
Video galerija
Sociālie mediji
Tavai drošībai
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saites
Kontaktinformācija
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija / Aktualitātes / Pieminot Latviešu strēlniekus 1916. gadā pie Ķekavas
Pieminot Latviešu strēlniekus 1916. gadā pie Ķekavas

    Saulainajā 9. marta rītā jūras spēku, gaisa spēku un sauszemes smēku militārās vadības kursi devās kārtējā vēsturiskā pārgājienā, šoreiz izpētīt Latviešu strēlnieku kaujas vietas Ķekavas apkaimē, kuras notika 1916. gadā martā, un 1915. gada oktobrī un novembrī.

    Šim pasākumam mēs, kadeti, varējām gatavoties nedēļu, pa grupām sagatavojot interesantas prezentācijas un uzskates materiālus, kā arī katrs individuāli trīs dienu ekipējumu, jo pārgājiens tika plānots ar nakšņošanu. Laika apstākļi mūs lutināja. Katrā vēsturiskā vietā kadeti stāstīja par kādu konkrēto notikumu. Vakarā ar kopējiem spēkiem, izmantojot virvi, bija jāpārvar upe, kas bija nedaudz neparasti, bet ļoti interesanti, jo ikdienā mēs to nedarām.

    Otrajā dienā jau ar svaigiem spēkiem grupām bija jāsacenšas savā starpā. No rīta tika dota pavēle par izlūkošanās uzdevumu un jau pēc stundas grupas uzsāka pildīt dotos uzdevumus. Izpildot pienākumus, visi ar nepacietību gaidīja rezultātus, jo grupām, kurām izpildē neveicās tik ļoti, nācās veikt papildus uzdevumu – 10km maršs līdz transportam, ar kuru tos nogādāja mājup. Mana grupa šo uzdevumu paveica visprecīzāk, iegūstot pirmo vietu, tāpēc mums bija vislielākais gandarījums - mēs varējām braukt mājās bez papildus forsētā pārgājiena.

    Kadeti augsti novērtēja šo pasākumu, atceroties savu senču pagātni, kā arī guva ekskluzīvo iespēju klātienē redzēt vēsturiskas kaujas vietas.

 

 

Jūras spēku militārās vadības
2. kursa kadete V. Pasnova

Aktuālās saites
© Nacionālā aizsardzības akadēmija, 2009