Aktualitātes|Par NAA|Studijas|Uzņemšana|Pētniecība|Bibliotēka|Kadetu dzīve
Resursi un rīki
Fotogalerija
Video galerija
Sociālie mediji
Tavai drošībai
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saites
Kontaktinformācija
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija / Aktualitātes / NAA komandām dubultuzvara NAA Rektora kausa izcīņā virves vilkšanā telpās.
NAA komandām dubultuzvara NAA Rektora kausa izcīņā virves vilkšanā telpās.

Katru gadu Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija rīko Rektora kausa izcīņu virves vilkšanā telpās. Šogad tajās piedalījās neierasti liels komandu skaits.

Ar virves vilkšanu var nodarboties visu gadu. Gada sākumā, kad ārā ir ziemai raksturīgs laiks, virves vilcēji trenējas iekštelpās. Vasaras sezonai pienākot, tiek uzvilkti speciāli pielāgoti zābaki un virve tiek vilkta zālienā. Neatkarīgi kurā vietā tiek vilkta virve – ārā vai iekštelpās, pamatuzdevums nemainās – jāiegūst pārsvars pār pretinieka komandu un virve jāvelk līdz atzīmei. Tomēr, starp vilkšanu iekštelpās un vilkšanu āra, pastāv atšķirība gan tehnikā, gan niansēs. Iekštelpās vilkt virvi ir nedaudz vieglāk, taču ļoti būtisks ir ātrums un reakcija, jo tā komanda, kura pirmā ieguļas virvē, iegūst pārsvaru. Tālāk viss atkarīgs no spēka, izturības un psiholoģiskās noturības. Virves vilkšana ir fiziski smags sporta veids, tādēļ jāstiprina ne tikai tehnika, bet arī individuālā fiziskā sagatavotība.

 Šā gada 24. februārī norisinājās Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Rektora kausa izcīņas sacensības virves vilkšanā telpās. Sacensībās piedalījās četrpadsmit komandas. Vēsturiski – šī ir pirmā reize, kad Rektora kausa izcīņā piedalās tik daudz komandu. Salīdzinājumā, kad Rektora kausa izcīņa virves vilkšanā norisinājās pirmo reizi, sacensībās piedalījās vien piecas komandas. Toreiz pārāka bija virves vilcēju komanda no NAA, taču, nostiprinoties virves vilkšanai starp regulārajām armijas vienībām, uz goda pjedestāla ir kāpušas arī citas komandas. Pozitīvi, ka gadu gaitā šis sacensības ir kļuvušas populārākas un piesaista aizvien vairāk komandu interesi, līdz ar to – arī konkurence palielinās. Interesi par virves vilkšanu, pēdējos gados, izrāda ne tikai komandas no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, bet arī Pašvaldības policijas, Policijas koledžas, Valsts Ugunsdzēsības koledžas, Jēkabpils Jaunsardzes vienības, kā arī citas virves vilkšanas komandas.Ļoti svarīgi ir treniņi, lai nostiprinātu tehniku un fizisko sagatavotību, jo katru gadu komandas paliek arvien spēcīgākas. NAA komanda šogad gatavojās ļoti cītīgi un tas atspoguļojās arī rezultātos. Uz goda pjedestāla šogad kāpa Nacionālās aizsardzības komandas un virves vilkšanas komanda “Līvbērze”.

 Vietu sadalījums:
1. vietā – Nacionālās Aizsardzības akadēmijas – 1.komanda
2. vietā – Nacionālās Aizsardzības akadēmijas – 2.komanda
3. vietā – Līvbērzes komanda
4. vietā – LSPA un bruņoto spēku vienību komanda
5. vietā – SUV – 1.komanda
6. vietā – Štāba bataljons
7. vietā – SUV – 2.komanda
8. vietā – Sauszemes spēku brigāde
9. vietā – Mustangs/ Jaunsargi
10. vietā – Jūras spēku flotile
11. vietā – UCAK – 1.komanda
12. vietā – UCAK – 2.komanda
13. vietā – Rīgas pašvaldības policija
14. vietā – Policijas koledža

Sagatavoja: kadets Kristaps Jēkabs Reinfelds

 
Sacensību atklāšana


NAA 1.komanda


NAA 2.komanda


Apbalvošana

Aktuālās saites
© Nacionālā aizsardzības akadēmija, 2009