Aktualitātes|Par NAA|Studijas|Uzņemšana|Pētniecība|Bibliotēka|Kadetu dzīve
Resursi un rīki
Fotogalerija
Video galerija
Sociālie mediji
Tavai drošībai
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saites
Kontaktinformācija
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija / Aktualitātes / Kurzemes cietoksnis
Kurzemes cietoksnis

6. aprīlī, NAA SzS 4. un KSV kursu kadeti ieradāmies Kurzemē - Zantē, kur apmeklējam Kurzemes cietokšņa muzeju. Tur mēs aplūkojām iespaidīgo 2. pasaules kara ekipējumu un ieroču kolekciju, muzeja saimnieks mūs iepazīstināja ar eksponātu vēsturi, kā un kur tie tika atrasti, kā arī pastāstīja par to laiku karavīru sadzīves apstākļiem. Papildus tam apskatījām smago bruņojumu un dažādu tehniku. Man vislabāk patika PSRS smagais tanks IS-2, muzeja saimnieks ļāva to izpētīt no iekšpuses.

Nākamais pieturas punkts bija Lestene, kur mēs aplūkojām brāļu kapus. Dienas gaitā aplūkojām vairākas lielkauju vietas, katrā vietā kadeti izstāstīja par noteiktas kaujas gaitu un tās iznākumu, salīdzinot karojošās puses, to taktiku ekipējumu un ieročus. No kadetu stāstiem varējām secināt, ka lielu lomu kauju iznākumos spēlēja pozīciju izvēle un svarīgo punktu noturēšana. It īpaši tas pierādījās latviešu leģiona cīņās ar sarkanās armijas tanku vienībām. Dienas laikā sapratām arī to, ka nestandarta taktiskie risinājumi spēj pārsteigt pretinieku un “izsist” to no pierastās vides, panākot to ka pretinieks nespēj ātri un efektīvi reaģēt un zaudē cīņā.      Uzzinājām arī par daudziem Dzelzs krusta nopelnīšanas epizodēm, kad latviešu leģionāri nakts laikā atgūst nozīmīgas viensētas, kas ir atslēgas punkts veiksmīgam pretuzbrukumam. Izgājām arī pa tanku cīņu vietām, kur atradām kara liecības (patronas, šķembas, mīnmetēju lādiņus). Nakti pavadījām mežā, kur pie ugunskura apspriedām pagājušās dienas notikumus un redzēto. Nākamajā dienā turpinājām ceļojumu pa Kurzemes cietokšņa kauju vietām. Dienas laikā uzzinājām par atsevišķiem latviešu leģiona reidiem un nelielām operācijām. Kopumā, divu dienu laikā, uzzinājām par daudzām cīņām mūsu Tēvzemes teritorijā, kā arī aplūkojām tās dabas skatus.

Dienas otrajā pusē veicām praktiskos vingrinājumus šautuvē. Šāvām no aizsegiem – šķēršļiem, kas bija vērtīgs atkārtojums un prasmju atsvaidzināšana. Mēs ļoti augstu novērtējām vēsturnieka Valda Kuzmina zināšanas par Latvijas vēsturi. Esam ļoti pateicīgi par interesantiem mūsu stāstu papildinājumiem no Valda Kuzmina puses, kā arī par viņa konsultācijām, mums interesējušos jautājumos.

Sauszemes spēku militārās vadības 4.kursa kadets dižkareivis Ņikita Šeršņovs

Aktuālās saites
© Nacionālā aizsardzības akadēmija, 2009