Aktualitātes|Par NAA|Studijas|Uzņemšana|Pētniecība|Bibliotēka|Kadetu dzīve
Resursi un rīki
Fotogalerija
Video galerija
Sociālie mediji
Tavai drošībai
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saites
Kontaktinformācija
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija / Aktualitātes / Lielā talka Vareļos
Lielā talka Vareļos

2017. gada 22. aprīlī, Nacionālās aizsardzības akadēmijas Jūras un Gaisa spēku militārās vadības 1. studiju kursu kadeti piedalījās sakopšanas un labiekārtošanas darbos Kara skolas kadetu piemiņas vietā Vareļos. Šajā vietā 1919. gada novembrī notika kauja pret Bermontu karaspēku, kurā krita un vēlāk no ievainojumiem mira kopā 12 kadeti. Jau pirmās Latvijas brīvvalsts laikā šeit ierīkoja piemiņas vietu kritušajiem kadetiem. Atjaunotās Latvijas laikā, Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti regulāri piedalās piemiņas pasākumos šajā piemiņas vietā. Piemiņas vietu uztur Ozolnieku novada dome. 

Kopā ar Ozolnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieku Gunti Rozīti, kadeti iztīrīja ar krūmiem aizaugušo ceļmalu un bērzu birzi, izlīdzināja veco liepu izzāģēšanas darbu pēdas un celmu vietas.  Simetriskumam un krāsu gammai, pārstādīja vecās, pieminekļa apkārtnē esošās ābelītes un iedēstīja jaunas. Ziedēšanas laikā ābelītes veidos Latvijas karoga krāsu - sarkanbalti sarkanais. Tika uzkurināts ugunskurs, uz kura tika vārīta arī tēja un ar Ozolnieku novada domes sagādātajiem pīrādziņiem, talkas dalībnieki iestiprinājās darbu pārtraukumos.

Prieks skatīties, ka Vareļu piemiņas vieta ar katru gadu kļūst sakoptāka un labiekārtotāka. Ir patīkami šeit atgriezties un izrādīt cieņu varoņiem.

Kapteinis Rihards Šķeltiņš

 

Aktuālās saites
© Nacionālā aizsardzības akadēmija, 2009