Aktualitātes|Par NAA|Studijas|Uzņemšana|Pētniecība|Bibliotēka|Kadetu dzīve
Resursi un rīki
Fotogalerija
Video galerija
Sociālie mediji
Tavai drošībai
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saites
Kontaktinformācija
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija / Aktualitātes / Brīvības svētki Liepājā
Brīvības svētki Liepājā

Šā gada 4. maijā, par godu Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanai 1990. gadā, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas pirmā kursa kadeti piedalījās militārajā parādē, Liepājā. Svētku diena sākās ar dievkalpojumu Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē, kur svinīgi tika ienesti parādes vienību karogi, kam sekoja Latvijas augstākās amatpersonas.

Pēc dievkalpojuma parādes vienības devās uz promenādi, kur veica pēdējos sagatavošanās darbus. Skatītāju pulkā bija gan gados vecāki cilvēki, gan jauniešu bariņi, gan arī ģimenes ar bērniem. Starp skatītāju rindām aktīvi darbojās jaunsargi, dalīja parādes skatītājiem mazus Latvijas karodziņus. Redzot skatītāju rindās kuplā skaitā mūsu Latvijas karoga krāsas, tas radīja vienotības un patriotisma sajūtas ikvienā klātesošajā. Arī no daudzdzīvokļu ēku logiem varēja redzēt, plīvojam valsts karogus, kā arī pie atvērtiem logiem un uz balkoniem bija redzami skatītāji. Arī brīdī, kad atskanēja Latvijas himna gan no parādes vienībām, gan no klātesošajiem skatītājiem bija skaidri dzirdami tās vārdi.

Soļojot parādes maršu, gan no mums, gan no citām parādes vienībām atskanēja pazīstamas latviešu dziesmas un nereti mums dziesmā pievienojās arī parādes vērotāji.

Stāvlaukumā pie promenādes bija izvietoti NBS vienību stendi, kuros vietējie liepājnieki varēja iepazīties ar informāciju par vienībām, aplūkot ieročus kā arī vērot vienību paraugdemonstrējumus. Arī ostmala bija ļaužu pārpildīta, jo varēja apmeklēt gan pietauvotos kuģus gan arī aplūkot sauszemes tehnikas vienības. Darbojās arī NAA stends, kurā bija pieejama informācija par studiju iespējām akadēmijā, kā arī iespēja aplūkot ieročus.

2018. gadā Brīvības svētki norisināsies Madonā, kur mēs - kā šī gada NAA pārstāvji, nodosim stafeti nākamajam pirmajam kadetu kursam.                                               

JS 1. kursa kadets I.Pātaga

Aktuālās saites
© Nacionālā aizsardzības akadēmija, 2009