Aktualitātes|Par NAA|Studijas|Uzņemšana|Pētniecība|Bibliotēka|Kadetu dzīve
Resursi un rīki
Fotogalerija
Video galerija
Sociālie mediji
Tavai drošībai
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saites
Kontaktinformācija
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija / Aktualitātes / Maršs
Maršs

28.aprīlī noslēdzās Gaisa spēku (GS) militārās vadības 3.kursa pirmā prakse Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē. Vienlaikus ar praksi beidzās arī “Gaisa spēku taktikas sagatavošanas kurss” KSV GS kadetkandidātiem. Jau trešo gadu pēc kārtas noslēdzošais pārbaudījums ir ar kājām atgriezties no Lielvārdes uz NAA . Distances kopējais garums ir aptuveni 60 km. Šogad maršs tika pieveikts rekordlaikā – 12 stundās un 2 minūtēs.

 

K.Černova: “Pilni iedvesmas  mēs devāmies pārgājiena, pārbaudīt savus spēkus. Visiem bija labs noskaņojums, neviens no mums vēl nebija tik daudz gājis, tāpēc tas bija jauns izaicinājums katram no mums.

Pirmās muskuļu "dzīvības" pazīmes parādijās pēc 20 km, bet pārvarot 30 km jau bija grūtāk piecelties pēc kārtējās neilgas apstāšanās. kadetu možums un labais noskaņojums noturējas līdz pat pēdējam kilometram,  kaut arī muskuļu sāpes un tulznas dažkārt likās neciešamas. komandas neatlaidibas gars un atbalsts viens otram sniedza mums neaizmirstamas sajūtas un atminas. Kopā mēs varam visu!”

L.Ruciņa: “Sākumā likās neiespējami. Pusceļā vēl neiespējamāk. Taču finišā - neticami, ka neiespējamais ir iespējams!

 Šodien pastaigāt diezgan grūti un sāpīgi. Muskuļi piedzīti. Taču lēnām pastaipot kājas, paliek labāk. Tiek piestrādāts arī pie noberzto kāju dzīšanas paātrināšanas.”

Aktuālās saites
© Nacionālā aizsardzības akadēmija, 2009