Aktualitātes|Par NAA|Studijas|Uzņemšana|Pētniecība|Bibliotēka|Kadetu dzīve
Resursi un rīki
Fotogalerija
Video galerija
Sociālie mediji
Tavai drošībai
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saites
Kontaktinformācija
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija / Aktualitātes / Pa Oskara Kalpaka ceļu
Pa Oskara Kalpaka ceļu

Gadu no gada, LNAA kadeti dodas vēsturiskos atceres pasākumos. Šī gada 18. maijā, 3. kursa un KSV kursa karavīri devās uz Skrundu, lai uzzinātu un papildinātu jau esošās zināšanas par vienu no Latvijas izcilākajiem 20. gs karavadoņiem - O. Kalpaku.

Visi kadeti bijām sadalīti 8 grupās un katrai grupai bija mājas darbs saistībā ar šo vēsturisko pasākumu. Ar šo mājas darbu bija jāiepazīstina pārējās grupas, ko mēs darījām ik pa laikam pārgājiena garumā. Dienu uzsākām ar izvirzīšanos uz Skrundu. Skrundā nonākot saskārāmies ar pirmo pārbaudījumu: Gaujas šķērsošana. Laikam lutinot, lēnā garā šķērsojām upi un turpinājām ceļu pa Oskara Kalpaka kara takām, kopā noejot 20km. Šī pārgājiena gala punkts bija O. Kalpaka muzejs. Muzejā mūs iepazīstināja ar tā laika bruņojumu, apģērbu, sasniegumiem u.t.t. Šo dienu noslēdzām ar braucienu līdz Saldus šautuvei, kur jau varējām pelnīti atpūsties.

Nākamais rīts uzsākās ar šaušanu pa kustīgiem mērķiem. Šāda iespēja līdz šim mums nebija dota un visi bijām patīkami pārsteigti par šo pasākumu. Pēc šaušanas mēs visi sadalījāmies divās grupās, kas ļāva mums viens otram likt slēpni noteiktā ceļa posmā. Otru dienu noslēdzām uz kalna, kur reiz atradās novērošanas postenis, no kura pavērās skats vairāku kilometru attālumā.

SzS 3. kurss Dāvis Lapiņš

Aktuālās saites
© Nacionālā aizsardzības akadēmija, 2009