Aktualitātes|Par NAA|Studijas|Uzņemšana|Pētniecība|Bibliotēka|Kadetu dzīve
Resursi un rīki
Fotogalerija
Video galerija
Sociālie mediji
Tavai drošībai
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saites
Kontaktinformācija
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija / Aktualitātes / Nacionālās Aizsardzības akadēmijas KSV kursa raksts par vēsturisko ekskursiju Cēsīs
Nacionālās Aizsardzības akadēmijas KSV kursa raksts par vēsturisko ekskursiju Cēsīs

21. jūnijā KSV kurss devās uz Cēsīm, lai apskatītu Latvijas pirmās armijas Brīvību cīņu vietas, kur Ziemeļlatvijas armija cīnījās pret Vācu lieliniekiem. Papildus veicām šaušanas ieskaiti un bridām (peldējām) pār Gaujai.

Ekskursija sākās Cēsu pilsētā, kur devāmies līdz Gaujas upei, lai to šķērsotu pilnā ekipējumā. Ņemot vērā, ka upes dziļums vietām pārsniedz divu metru atzīmi un upes straume ir jūtama, pār upi diognāli pārvilkām virvi. To nospriegojām, izmantojot vairākus iedzītus zemē mietus. Ar karabīnēm pie virves piestiprinājām ekipējumu un ieroci, bet paši, turoties pie virves, peldējām pāri upei. Viss process aizņēma vairāk kā divas stundas.

Tiekot krasta otrā pusē, ar autobusu devāmies uz šautuvi, kur veicām ieskaiti, šaujot pa iedomāta pretinieka grupu  - 10 šāvieni divdesmit sekundēs. Kursa rezultāti bija lieliski jeb ar 93% precizināti.

Pēc šaušanas sākās ekskursijas daļa. Ar autobusu un vēstures speciālistu devāmies uz Brīvību cīņu vietām, kur Latvijas pirmā armija atbrīvoja Cēsis no Vācu lieliniekiem. Lielu nozīmi brīvības atgūšanā Cēsīs un Vidzemes daļā ar savām asinīm cīņa pret kopīgo pretinieku sniedza Igaunijas armija. Tomēr vēstures grāmatās Pirmajos Latvijas laikos par to klusēja. Iespējams, lai Kalpaka vienības un Latvijas armijas otrais komandieris Balodis varētu grozēties augstākas slavas slāņos.

KSV kurss, apskatot cīņu vietas un izprotot to nozīmi, ir guvis vērienīgu pieredzi un zināšanas. Viena no būtiskākajām ir Igaunijas devums un vairāku citu komandieru nozīme Latvijas brīvības atgūšanā.

 

Aktuālās saites
© Nacionālā aizsardzības akadēmija, 2009