Aktualitātes|Par NAA|Studijas|Uzņemšana|Pētniecība|Bibliotēka|Kadetu dzīve
Resursi un rīki
Fotogalerija
Video galerija
Sociālie mediji
Tavai drošībai
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saites
Kontaktinformācija
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija / Aktualitātes / NBS Spartakiāde 2017
NBS Spartakiāde 2017

No 28.-30. Jūnijam norisinājās ikgadējās NBS sporta spēles, šogad to norises vieta bija izvēlēta Kurzemes pilsēta – Aizpute, Nacionālā aizsardzības akadēmija tika pārstāvēta vairākās sporta disciplīnās.

Volejbols

NBS spartakiādē volejbols tika spēlēts pēc zāles volejbola noteikumiem. Komandā 4 cilvēki, no kuriem 3 uz laukuma. Akadēmiju pārstāvēja Annija Paulauska, Baiba Lapiņa, Ilva Linuža un Baiba Lutere. Jau pirmajā dienā meitenēm izdevās uzrādīt labus rezultātus un dienu noslēgt tikai ar uzvarām. Līdz ar to, otrā dienā norisinājās spēle par pirmo vietu. Sīvā cīņā trīs setos ar rezultātu 1:2 akadēmijas komanda piekāpās 1. vietas ieguvējām no studentu bataljona un ieguva godpilno 2. vietu. Paldies meitenēm par labajiem rezultātiem.

Kadete B. Lutere KSV kurss

Futbols:

No 28-30.jūnijam pārstāvējām NAA komandu minifutbolā NBS spartakiādē, kas šogad norisinājās Aizputē. Kopumā turnīrs ļoti labi noorganizēts un viss norisinājās pēc plānotajiem laikiem.
            Runājot tieši par minifutbolu, tad varu vien pateikt paldies džekiem par cīņas sparu un atdevi, bet šoreiz nedaudz pietrūka un 14 komandu konkurencē palikām sāpīgajā 4.vietā. Nedaudz pietrūka gan pusfinālā, gan spēlē par 3.vietu, kur attiecīgi zaudējām Jūras spēku flotiles komandai soda sitienos un Sauszemes spēku komandai.

            Beigu beigās, protams, liels prieks par to, ka Akadēmija kopvērtējumā ieguva visaugstāko vietu un nākamgad tā noteikti jānosargā.

Kadets E.Čibulis JS 2. Kurss

Basketbols: 

Šogad ikgadējās NBS sporta spēles notika nelielā Kurzemes pilsētā- Aizputē. Kā jau katru gadu bruņoto spēku vienību pārstāvji sacentās dažādās disciplīnās. Vienas no aizraujošākajām cīņām notika 3x3 basketbola laukumos.

Lai gan laikapstākļi nebija paši pateicīgākie vēja un lietus dēļ, tas nebija šķēršlis karavīriem un zemessargiem parādīt labu sniegumu un apliecināt savas spējas. No pirmās līdz pēdējai spēlei laukumā bija manāma gan draudzība un savstarpējā cieņa, gan pašatdeve līdz pat pēdējais spēlei.

NAA un MVP komandas, spēlējot vienā apakšgrupā, spēja izkļūt no grupas, bet 1/4 finālā tomēr atzina pretinieku pārākumu turnīru beidzot attiecīgi 5. un 8.vietā.

Kadets J. Muksats JS 2. Kurss

Zviedru stafete, militārā daudzcīņa, kross:

Mana dalība NBS spartakiādē sākās ar 3000m skrējienu. Tā kā brīvajā laikā pats reizēm startēju vieglatlētikas sacensībās vidējās distancēs, daudzas sejas uzreiz bija pazīstamas, tātad, zināmi arī visi tuvākie konkurenti. Rezultātā 2. vieta, kā arī jauns personiskais rekords.

 Pēdējā sacensību diena nāca ar zviedru stafeti. Apskatoties konkurentu komandas, bijām diez gan skeptiski par savām izredzēm uz uzvaru, tāpēc galvenais mērķis bija iekļūt starp trim labākajām komandām. Galu galā, ar katru stafetes posmu sākām audzēt pārsvaru un ieguldītais treniņu darbs atmaksājās – mūsu pirmā kopīgā uzvara!

Kross 1500m sievietes:

Kross šogad pulcēja daudzas dalībnieces, kuras bija apņēmušās sevi parādīt ar vislabāko rezultātu. Skrējējas tika dalītas 2 skrējienos, no kuriem es piedalījos otrajā skrējienā. Tas vienlaicīgi bija arī stiprākais, jo pirmā sešinieka vietas bija tikai no otrā skrējiena sportistēm.

Daudzas dalībnieces bija jau zināmas, citas bija jaunas un iepriekš neredzētas. Konkuretes bija spēcīgas, un, kaut gan sasniedzu savu rekordu šajā distancē, paliku sestajā vietā. Emocijas divējādas: prieks par labi sasniegto rezultātu, kur savu daļu deva arī aktīvie atbalstītāji; saprašana, ka jāturpina sevi attīstīt, lai nākošājā gadā atgrieztos ar vēl labāku rezultātu un augstāku vietu.

Tradīcija, ka spartakiāde katru gadu notiek citā Latvijas pilsētā ir ļoti lieliska tradīcija un vienlaikus lieliska iespēja redzēt mūsu valsts dažādību. Paldies organizatoriem un rīkotājiem, lai mums veicas arī nākošajā Spartakiādē!

Kadete Gerda Miglava JS 4. Kurss

Pneimatiskā šaušana:

Spartakiādē piedalījos disciplīnā - pneimatiskā šaušana. Ar konkrēto pneimatisko šauteni līdz tam nebiju šāvis, tādēļ guvu gan pieredzi, gan iemācījos dažas nianses, vērojot, kā šauj citi dalībnieki. Kopā tika vērtēti 40 šāvieni, kuriem bija atvēlētas 50 minūtes, no kurām man vajadzēja 25.  Rezultāti priekš manis nemaz tik slikti nebija, jo vidējais trāpījums sanāca mazliet augstāk par 9. Salīdzinot sevi ar pirmo vietu ieguvējiem gan jāatzīst, ka nebiju cienīgs startēt kopā ar viņiem, jo līdz tādam līmenim, ka no 40 šāvieniem 37 reizes trāpījumi ir perfekti jeb desmitniekā, man vēl augt un augt. No 26 dalībniekiem paliku 17. vietā, kas priekš pirmās reizes nemaz nav tik slikti. Interesanti arī bija pavērot citus dalībniekus. Dažiem bija savs ekipējums, pieēram austiņas vai acs aizsegs, dažiem pat līdzi bija sava pneimatiskā šautene, kuru atļāva izmantot sacensībās. Vispilgtākais iespaids no sacensībām bija viena dalībniece no Zemessardzes. Apbrīnoju viņas spēju noturēt šauteni tik mierīgi, ka likās, ka ierocis vispār nekustās. Kopumā bija interesantas un vērtīgas sacensības. 

Leitnants Edgars Kupruks

 

 

 

 

 

 

Aktuālās saites
© Nacionālā aizsardzības akadēmija, 2009