Aktualitātes|Par NAA|Studijas|Uzņemšana|Pētniecība|Bibliotēka|Kadetu dzīve
Resursi un rīki
Fotogalerija
Video galerija
Sociālie mediji
Tavai drošībai
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saites
Kontaktinformācija
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija / Aktualitātes / Kadeti dodas uz Kurzemi
Kadeti dodas uz Kurzemi

Laika posmā no 21.09.2017-22.09.2017, mums, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetiem, tika dota iespēja piedalīties ikgadējā vēsturiskā pasākumā, kas šoreiz norisinājās Liepājā.

Šī pasākuma mērķis bija iepazīstināt mūs ar notikumiem, kuri risinājās Liepājā Atbrīvošanas kara laikā, un ar varonīgajiem cilvēkiem, kuri ir darbojušies šajā pilsētā. Papildus pasākuma vēsturiskajam kontekstam, tika organizēta peintbola kauja Redana fortā, kuros mēs rekonstruējām Brīvības cīņu laikā notikušo kauju, kur Liepājas karavīri, kopā ar vietējiem strādniekiem, cīnijās pret Bermonta karaspēku, lai nepieļautu tā iekļūšanu Liepājā. Nav lieki piebilst, ka spēku attiecība kaujā bija 1:3, un neskatoties uz to, liepājnieki nosargāja savu pilsētu, kas kārtējo reizi pierāda to, cik spēcīgs ir latviešu kaujas gars.

Pēc kaujas Redana fortā devāmies baudīt Jūras spēku karavīru ikdienu. Uzdevumi norisinājās uz karakuģa P-01 „Zibens”. Sākām ar iziešanu caur šaurām, piedūmotām telpām ar elpošanas aparātu uz pleciem. Mūsu nākošais uzdevums bija saistīts ar cilvēku evakuēšanu no kuģa. Tikām ietērpti hidrotērpā, kas pasargāja no ūdens un uzturēja ķermeņa temperatūru, pēc kā bija jālec ūdenī no kuģa galvenā klāja un kopīgiem spēkiem jāaizpeld līdz glābšanas plostam.

Pēc peintbola kaujas un jūrnieku dotajiem uzdevumiem, notika ekskursija gida pavadībā. Tika stāstīts par to, kā radās Karosta, un kam tā tika paredzēta, bet kā lielākais atklājums mums bija tas, ka brīvās Latvijas pirmā karaskola atradās tieši Karostā.

Pēc ekskursijas devāmies kopīgā gājienā līdz nakšņošanas vietai, kura atradās 7 kilometru attālumā. Nakti pavadījām Redana fortā, ar nolūku iztēloties, kā šeit ir bijis nakšņot tā laika karavīriem, kara laikā.

Rīta gaismā devāmies uz Kuldīgu, kur notika kaujas šaušana distancē 250m no pozīcijas „celis”. Sākumā bija piešaude, pēc kuras sekoja pats šaušanas vingrinājums, ar kuru mēs diezgan veiksmīgi tikām galā. Labākais šāvējs savāca 25 no 30 iespējamajiem punktiem. Beidzoties kaujas šaušanai, devāmies uz Nacionālo partizānu kustības muzeju un bunkuru Ugālē, kur tika stāstīts un rādīts, kā partizāni dzīvoja un kā karoja.

Pasākumam beidzoties, devāmies ceļā atpakaļ uz Rīgu. Pa ceļam izrunājām visu pasākuma gaitu, atzīmējām noderīgākās lietas un beigās, jau tradicionāli, dziedājām akadēmijas himnu, kuras laikā katrs varējām ieslīgt pārdomās par mūsu seno biedru varoņdarbiem.

NAA Jūras spēku militārās vadības 3.kursa kadets E.Romanovskis

 


Foto no NAA arhīva

Aktuālās saites
© Nacionālā aizsardzības akadēmija, 2009