Aktualitātes|Par NAA|Studijas|Uzņemšana|Pētniecība|Bibliotēka|Kadetu dzīve
Resursi un rīki
Fotogalerija
Video galerija
Sociālie mediji
Tavai drošībai
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saites
Kontaktinformācija
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija / Aktualitātes / NAA kadeti apmeklē vēsturiskās Mores kaujas vietas
NAA kadeti apmeklē vēsturiskās Mores kaujas vietas

2. un 3. oktobrī NAA SzS 5. un KSV kursu kadeti, “Taktikas kursa aizsardzības nedēļas” ietvaros apmeklēja un analizēja Otrā pasaules kara Mores kaujas vietas.

Mores kaujas bija vienas no sīvākajām kaujām Latvijas teritorijā Otrajā pasaules karā. Tajās Latviešu leģiona 19. divīzija atvairīja Sarkanās armijas mēģinājumus izlauzties līdz Rīgai, kas ļāva izvest vācu spēkus no Igaunijas.

Morē kadeti iepazinās ar aizsardzības pozīcijām, kuras tika izmantotas Mores kaujās Otrajā pasaules karā, kā arī apmeklēja muzeju, veltītu šīm kaujām. Kā katru gadu, kadeti piedalījās Mores kauju parka sakopšanā un vēsturisko aizsardzības pozīciju atjaunošanā. Vakarā notika nodarbība, kurā apguvām, kā noteikt pretinieka uguns punktu pēc azimutu krustpunktiem.

Otrajā dienā no rīta kadeti prezentēja, kā Mores kaujas varētu risināties ar mūsdienu bruņojumu. Tika izplānota aizsardzības un uzbrukuma operācijas Mores kauju vietā. Paralēli tam, vēsturnieks izklāstīja, kā kaujas notika 1944. gadā. Vēsturnieks izcēla Virsleitnanta R. Kovtuņenko izrādīto iniciatīvu kaujas laikā, kad bez komandiera rīkojuma, viņš devās pretuzbrukumā, lai atgūtu ietekmi par taktiski svarīgām Mazratnieku mājām. R. Kovtuņenko darbība apliecina Latviešu virsnieku augsto profesionalitāti un spēju uzņemties iniciatīvu.

Divu dienu vēsturiskais pasākums, kurā pieminējām Latviešu leģionārus Mores kaujās, noslēdzās ar kopīgu NAA himnas dziedāšanu.

 

Sagatavoja: KSV kursa kadets Ingus Bērziņš


Foto: No NAA arhīva

Aktuālās saites
© Nacionālā aizsardzības akadēmija, 2009