Aktualitātes|Par NAA|Studijas|Uzņemšana|Pētniecība|Bibliotēka|Kadetu dzīve
Resursi un rīki
Fotogalerija
Video galerija
Sociālie mediji
Tavai drošībai
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saites
Kontaktinformācija
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija / Aktualitātes / Atvaļināts brigādes ģenerālis no ASV gaisa spēkiem viesojas NAA ar vieslekciju par kaujas vadību.
Atvaļināts brigādes ģenerālis no ASV gaisa spēkiem viesojas NAA ar vieslekciju par kaujas vadību.

11. oktobrī Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā ar interaktīvu prezentāciju “Kaujas vadība” viesojās atvaļināts brigādes ģenerālis Rūdolfs F. Pēkšēns (ASV gaisa spēki). Lai gan amerikānis, tomēr, kā jau pēc vārda noprotams, latviešu izcelsmes. Pieredzējis pilots un komandieris, kurš veicis vairāk, nekā 3900 lidojumu stundu, no tām 600 bijušas kaujas stundas operācijās pār Vjetnamu un Irāku.  Ģenerālis Pēkšēns ir vienīgais amerikāņu gaisa spēku virsnieks, kas kaujās lidojis gan ar iznīcinātāju, gan bumbvedēju, gan izlūklidmašīnu. Savā 29 gadus ilgajā karjerā komandējis četrās gaisa spēku bāzēs Vācijā un Mičiganā (ASV) un, pēc veiksmīgas dienēšanas gaisa spēkos, 15 gadus darbojies ASV aizsardzības industrijā.

Šobrīd R. Pēkšēns dzīvo ASV un aktīvi ceļo, pasniedzot lekcijas par līderību kā militāriem, tā civilajiem studentiem. Pavisam nesen ar lekciju viesojies pasaulslavenajā Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtā un, par lielu pagodinājumu, ieradies Latvijā, nolasīt lekciju par kaujas vadību arī NAA.  Brigādes ģenerālis ar motivējošu uzstāšanos pievērsa uzmanību tam, cik svarīgas ir paša līdera personiskās īpašības un izaugsme, lai vadītu lielas ierindas uz veiksmīgu rezultātu. Īpaši tika izcelta atšķirība starp izaicinājumiem miera apstākļos un kara laikā, kad jāmotivē pakļautie, kas nonākuši bīstamā situācijā. Uz vieslekciju bija ieradušies pilna ģen. Klinsona zāle interesentu. Šī ir viena no vairākām Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas organizētajām lekcijām ciklā par līderību.

 

Aktuālās saites
© Nacionālā aizsardzības akadēmija, 2009