Aktualitātes|Par NAA|Studijas|Uzņemšana|Pētniecība|Bibliotēka|Kadetu dzīve
Resursi un rīki
Fotogalerija
Video galerija
Sociālie mediji
Tavai drošībai
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saites
Kontaktinformācija
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija / Aktualitātes / Vēsturisko vietu apmeklējums - Bolderāja
Vēsturisko vietu apmeklējums - Bolderāja

Šā gada 9. un 10. novembrī mēs, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas 4. kursa kadeti, piedalījāmies ikgadējā vēstures ekspedīcijā, lai iejustos Brīvības cīņu dalībnieku lomā. Pasākuma laikā veicām taktiskos manevrus Bolderājas apkārtnē, kas bija pielīdzināti 1919. gada oktobra un novembra notikumiem.

9. novembra rīts sākās ar desantēšanās operāciju, pārvietojoties no Daugavas labā, uz kreiso krastu. Manevru īstenoja Jūras spēku flotiles pārstāvji ar naftas savācēju kuģu un ātrgaitas laivas palīdzību. Pēc ekskursijas Daugavgrīvas cietoksnī sekoja pirmā prezentācija. Tajā vēsturnieks sniedza nelielu ievadu par vispārējo situāciju 1919. gada oktobrī – Daugavgrīvas cietokšņa ieņemšanu, ekipējuma un munīcijas sagādāšanu. Vēlāk devāmies uz Bumbu kalniņu, kur detalizēti, ar plakātiem, viens otram izskaidrojām toreiz plānotos un realizētos manevrus no Bolderājas līdz Torņkalnam.

Pēcpusdiena tikai aizvadīta Daugavgrīvas militārajā bāzē, kur instruktori ar dažādām aktivitātēm sniedza ieskatu savā ikdienā. Kadeti nostiprināja šaušanas un alpīnisma prasmes. Pēc aktivitātēm, ar ātrgaitas motorlaivām tikām desantēti pāri Buļļupei uz Bolderājas kāpu, kur pirms nakts miera tika atstrādāts taktiskais elements – slēpnis.

10. novembrī, pirms pirmās gaismas, pēc kadetu savstarpējas rotācijas, vēlreiz tika atstrādāts slēpnis, kam sekoja pārgājiens uz Sudrabkalniņu, kur kadeti ieturēja brokastis. Tālāk maršruts veda uz Torņkalna staciju un Dzelzs tiltu, tādējādi noslēdzot aptuveno maršrutu, kuru veica karavīri Brīvības cīņās pirms 98 gadiem.

JSMV 4.kursa kadets, matrozis K.Smiltnieks


Foto: no NAA arhīva

Aktuālās saites
© Nacionālā aizsardzības akadēmija, 2009