Aktualitātes|Par NAA|Studijas|Uzņemšana|Pētniecība|Bibliotēka|Kadetu dzīve
Resursi un rīki
Fotogalerija
Video galerija
Sociālie mediji
Tavai drošībai
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saites
Kontaktinformācija
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija / Aktualitātes / NAA Rektora kausa izcīņa handbolā
NAA Rektora kausa izcīņa handbolā

2017.gada 8.decembrī Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas (turpmāk– NAA) sporta zālē notika NAA Rektora kausa izcīņa handbolā. Piedalījās NAA, Rīgas tehniskā universitāte (turpmāk – RTU), Zemessardzes-2 un Valsts policijas koledžas komandas. Sacensības organizēja NBS sporta klubs sadarbībā ar NAA. Sacensību mērķis bija paaugstināt kadetu fizisko sagatavotību, popularizēt handbola spēles attīstību, veicināt sadarbību starp NAA un Latvijas augstskolām.

Handbols ir ļoti dinamiska sporta spēle, kurā nepieciešama ļoti augsta līmeņa fiziskā sagatavotība. Handbola spēles laikā spēlētāji nemitīgi maina virzienus, veic paātrinājumus, lēcienus, sarežģītu piezemēšanos. Sporta veida specifika ietver sevī kontaktu, kurš var būt paredzamās situācijās līnijā, vai, sagaidot spēlētāju, tuvojoties aizsardzības zonai, kā arī ļoti negaidītos momentos, kā neilgi pirms lēciena vai atrodoties gaisā. Lai izvairītos no traumām un efektīvi izpildītu šīs un daudzas citas specifiskās kustības, nepieciešams attīstīt tādas fiziskās īpašības kā spēks, ātrums, izturība, lokanība un koordinācija. Handbols ir komandas sporta veids, kur svarīgs ir komandas darbs, liela nozīme ir katra spēlētāja individuālajam sniegumam.

Sacensības tika organizētas pēc mini-handbola spēles noteikumiem. Komandas spēlētāju skaits uz laukuma ir 4 spēlētāji - plus vārtsargs (kopā atļauts pieteikt 8 spēlētājus komandā). Komandas spēlēja vienā grupā (katrs ar katru), spēles laiks 2x15 min. Par uzvaru komanda ieguva 2 punktus, par neizšķirtu rezultātu 1 punktu, par zaudējumu 0 punktus, (skatīt tabulu).

NAA komanda ierindojās otrajā vietā, piekāpjoties tikai Valsts policijas koledžas kadetiem. Trešajā vietā ierindojās Zemessardzes komanda un ceturtajā RTU komanda. Šīs bija pirmās NAA sacensības, kur varēja cīnīties par NAA Rektora kausu handbolā. Uzskatām, ka šī tradīcija ir jāturpina un nākošgad noteikti plānojam palielināt uzaicināto komandu skaitu.

Sagatavoja NAA handbola treneris Juris Baldiņš


Foto: no NAA arhīva

Aktuālās saites
© Nacionālā aizsardzības akadēmija, 2009