Aktualitātes|Par NAA|Studijas|Uzņemšana|Pētniecība|Bibliotēka|Kadetu dzīve
Resursi un rīki
Fotogalerija
Video galerija
Sociālie mediji
Tavai drošībai
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saites
Kontaktinformācija
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija / Aktualitātes / Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā sākas starptautisks kurss jūras spēku virsniekiem
Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā sākas starptautisks kurss jūras spēku virsniekiem

Pirmdien, 8. janvārī Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā sākās starptautiskais Jūras spēku vidējā līmeņa vadības un štāba virsnieku kurss.

Kursa atklāšanā piedalījās Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas rektors pulkvedis Valts Āboliņš, Latvijas Jūras spēku komandieris flotiles admirālis Ingus Vizulis, Igaunijas jūras spēku komandieris jūras kapteinis Jüri Saska, Lietuvas jūras spēku pārstāvis komandkapteinis Želvinas Svetlauskas, akadēmijas un kursa vadības personāls, kā arī citi viesi, tostarp militārie atašeji no ASV, Vācijas, Zviedrijas un Polijas.

Mācības kursā uzsāka vienpadsmit (11) kursa klausītāji no četrām valstīm – divi virsnieki no Igaunijas, četri virsnieki no Latvijas, četri virsnieki no Lietuvas un viens virsnieks no Zviedrijas.

Kurss notiek reizi gadā Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, un tas ilgst no 22 līdz 23 nedēļām. Kursa oficiālā apmācību valoda ir angļu.

Jūras spēku vidējā līmeņa vadības un štāba virsnieku kurss ir dibināts 2007. gadā ar mērķi izglītot Baltijas valstu Jūras spēku jaunākā un vidējā līmeņa virsniekus un sagatavot tos turpmākajam dienestam Jūras spēku operāciju vadību štābos, tai skaitā daudznacionālajos štābos. Jūras spēku vidējā līmeņa vadības un štāba virsnieku kurss ir virsnieka karjeras kurss, kas dod tiesības absolventiem saņemt dienesta pakāpi ”kapteiņleitnants” un “komandleitnants”.

Šogad kurss Latvijā norisinās divpadsmito reizi. Kopš 2007. gada ir izglītoti jau 136 virsnieki (Igaunija – 20, Latvija – 77, Lietuva – 38, Polija – 1).

Aktuālās saites
© Nacionālā aizsardzības akadēmija, 2009