Aktualitātes|Par NAA|Studijas|Uzņemšana|Pētniecība|Bibliotēka|Kadetu dzīve
Resursi un rīki
Fotogalerija
Video galerija
Sociālie mediji
Tavai drošībai
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saites
Kontaktinformācija
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija / Aktualitātes / Atklāta LSPA militāro sporta instruktoru sagatavošanas programma NBS vajadzībām
Atklāta LSPA militāro sporta instruktoru sagatavošanas programma NBS vajadzībām

2017. gada 8. janvārī, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA) sadarbībā ar Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Sporta klubu svinīgi atklāja jaunu profesionālās pilnveides un mūžizglītības mācību programmu sportā, kurā 20 Nacionālo bruņoto spēku karavīri divus mēnešus pilnveidos zināšanas vispārējā fiziskajā sagatavotībā un cels profesionālo kvalifikāciju dienesta vajadzībām.

Mācību programmas atklāšanā dalībniekus uzrunāja un veiksmi mācībās vēlēja LSPA rektors Jānis Žīdens, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas (LNAA) rektors Valts Āboliņš, kā arī NBS Sporta kluba priekšnieks, kapteinis Vents Graudiņš un Sporta kluba Apmācības nodaļas priekšnieks, kapteinis Guntars Belkovskis.

Jau vēstīts, ka saskaņā ar Aizsardzības ministrijas un LSPA, 2018. gada augustā, noslēgto sadarbības līgumu, LSPA mācībspēki NBS karavīriem nodrošinās teorētisko un praktisko mācību programmu ar ievirzi fitnesā, kā arī sporta treniņu teorijā, sporta pedagoģijā, sporta psiholoģijā, anatomijā, sporta fizioloģijā, sporta medicīnā, kā arī higiēnā un uzturā fiziskā slodzē. LSPA piecu gadu laikā veiks vairākas šāda veida mācības karavīriem.

LSPA mācību programma sporta zinātnes teorētisko un praktisko zināšanu apguvei, 320 stundu apmērā, notiks LSPA telpās no 2018. gada 8. janvāra līdz 2. martam, katru darba dienu, no plkst. 8.30 līdz 18.00.

Mācību programmu nodrošinās LSPA profesori – Agita Ābele, Inese Pontaga, Leonīds Čupriks, asociētie profesori Inta Bula-Biteniece, Zane Pavāre, kā arī docētāji Vineta Antiņa, Germans Jakubovskis un Pārsla Krūmiņa. Praktiskās nodarbības fitnesā vadīs LSPA docente Aleksandra Čuprika un Latvijas Bodibildinga, fitnesa un bodifitnesa federācijas prezidente Kristīne Vederņikova, vingrošanā – LSPA docētāja Diāna Krafte, vieglatlētikā – LSPA docente Sandra Škutāne.

LSPA profesionālās pilnveides izglītības programma “PAMATZINĀŠANAS SPORTA TRENERA „C” KATEGORIJAS SERTIFIKĀTA IEGŪŠANAI” ir licencēta Izglītības kvalitātes valsts dienestā 2017. gada 27. novembrī.

Informāciju sagatavoja:
LSPA sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja Ilze Āķe–Vīksne, 29445209 ilze.ake@lspa.lv

Aktuālās saites
© Nacionālā aizsardzības akadēmija, 2009