Aktualitātes|Par NAA|Studijas|Uzņemšana|Pētniecība|Bibliotēka|Kadetu dzīve
Resursi un rīki
Fotogalerija
Video galerija
Sociālie mediji
Tavai drošībai
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saites
Kontaktinformācija
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija / Aktualitātes / Latvijas XXVIII Universiādes sacensības svarbumbu celšanā
Latvijas XXVIII Universiādes sacensības svarbumbu celšanā

Šā gada 10. martā Rīgā, Meža ielā 1A, RTU sporta centra trenažieru zālē norisinājās Latvijas XXVIII Universiāde svarbumbu celšanā vīriešiem. Sacensībās piedalījās Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmija (NAA) un vēl 5 augstskolas: Rīgas Tehniskās universitāte (RTU), Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA), Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), Daugavpils universitāte (DU) un Rīgas Stradiņa universitāte (RSU).

Sacensību rezultāti tika vērtēti individuāli attiecīgās svaru kategorijās - līdz 63 kg, 68 kg, 73 kg, 78 kg, 85 kg, 95 kg, 105 kg un + 105 kg, un  komandu vērtējumā. Svarbumbas celšanā tika iekļauti divi vingrinājumi (ar 24kg vai 32kg svarbumbām): divu svarbumbu grūšana un svarbumbas raušana (kopējais katra vingrinājuma izpildes laiks 10min).

Sacensībās kopumā piedalījās 37 studenti, NAA pārstāvēja 6 kadeti. Kategorijā līdz 78kg - Mārtiņš Lejējs, Rihards Mālnieks un Agris Vasars, kategorijā līdz 85kg - Konstantīns Rudko un Dairis Šmagris, bet kategorijā līdz 95kg - Aigars Čodars.

Individuālajā vērtējumā trīs no NAA kadetiem tika pie godalgotām vietām: kategorijā līdz 78kg 3.vietu izcīnīja Agris Vasars, kurš ar 24kg svarbumbām sagrūda 30 reizes, bet svarbumbas raušanā sarāva 78 reizes, par 1punktu atpaliekot no sava kolēģa Mārtiņa Lejēja, kurš izcīnīja 2.vietu, kur ar 24kg svarbumbām sagrūda 35 reizes, bet svarbumbas raušanā izpildīja 70 reizes.

Kategorijā līdz 85kg 2.vietu izcīnīja Konstantīns Rudko, kurš ar 24kg svarbumbām sagrūda 55 reizes, bet svarbumbas raušanā sarāva 71 reizi.

Komandas kopvērtējumā ar 45 punktiem NAA izcīnīja 3.vietu, atpaliekot no LSPA un RTU.

NAA pārstāvju skaits, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ir kļuvis lielāks, līdz ar to godalgotās vietas iegūtas arvien vairāk, kas liecina par kadetu sacensību garu un interesi šajā sporta veidā.

 

 

Sagatavoja: NAA kadets Agris Vasars


Foto: No kadeta A.Vasara arhīva

Aktuālās saites
© Nacionālā aizsardzības akadēmija, 2009