Aktualitātes|Par NAA|Studijas|Uzņemšana|Pētniecība|Bibliotēka|Kadetu dzīve
Resursi un rīki
Fotogalerija
Video galerija
Sociālie mediji
Tavai drošībai
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saites
Kontaktinformācija
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija / Aktualitātes / Par NAA 2018. gada čempionātu peldēšanā
Par NAA 2018. gada čempionātu peldēšanā

Pēc vairāku gadu pārtraukuma šogad Zaļajā ceturtdienā 29. martā NBS peldbaseinā notika NAA atklātais čempionāts peldēšanā.

Sacensību programmā kā vīriešiem tā sievietēm bija 100 m peldējums brīvajā stilā un 100 m brasā. 4x50 m stafetes peldējumus kadeti veica militārajā lauku formā.

Sievietēm brīvajā stilā uzvarēja GS 1.kursa kadete Kristīne Melberga, sudraba medaļu izcīnīja JS 5.kursa kadete Gerda Miglava, bet bronzas medaļa tika Kristai Ķelpai no GS 1.kursa.

Nepiekāpīga cīņa šajā distancē notika vīriešiem. Uzvarēja Ervīns Stepens no SzS 4.kursa.Tikai 13 simtdaļas viņam zaudēja Rihards Dombrovskis no KSV un, zaudējot uzvarētājam tikai 39 simtdaļas, trešais palika kadets Mārcis Umbraško no SzS 2.kursa.

100 m brasa peldējumā sievietēm nepārspēta palika Ieva Dukure no JS 5.kursa. Aiz viņas ierindojās Anna Zara no SzS 1.kursa un Kristīne Melberga.

Vīriešiem brasā zelta medaļu izcīnīja kadets Ulvis Šulcs no SzS 5.kursa., sudraba medaļu saņēma Rihards Dombrovskis, bet bronzas medaļa pienācās Oskaram Kursišam no GS 3.kursa.

Peldot lauku formā, stafetē pārliecinoši ātrākie bija JS 1.komanda, aiz viņiem finišēja SzS 2.komanda, bet bronzas medaļas šajā grūtajā vingrinājumā izcīnīja SzS 1.komanda.

Uzvarētāju kausu komandu vērtējumā NAA prorektors pulkvežleitnants Aivars Krjukovs pasniedza SzS komandai. Pateicoties ātrajam peldējumam stafetē, kausu par otro vietu saņēma JS, bet trešie šoreiz palika GS komanda.

NBS NAA/MVP personālsastāva konkurencē augstvērtīgāko rezultātu sasniedza, un zelta medaļu saņēma virsseržante Jana Lulberga (337 punkti pēc FINA tabulām), sudraba medaļu izcīnīja kapteine Rudīte Everte (286 punkti) un ar bronzas godalgu tika apbalvots majors Oskars Blaus (234 punkti).

Aizvadītās sacensības kadetiem bija arī lieliska iespēja apgūt pieredzi sacensību organizēšanā un tiesāšanā. Blakus sešiem LSPA studentiem tiesnešu pienākumus atzīstami pildīja arī astoņi NAA kadeti.

Gatavojoties NAA čempionātam, kadeti piedalījās divos militāri lietišķās peldēšanas treniņos. Pateicoties NBS peldbaseina vadības atsaucībai, NAA rīcībā uz vairākām stundām tika nodots viss peldbaseins un šajā laikā kadetiem bija iespēja veikt dažādus vingrinājumus, peldot militārajās lauka formā.

Šogad NAA peldēšanas čempionātā piedalījās 62 dalībnieki. Savlaicīgi plānojot nākamā gada sacensību sarīkošanas laiku, savas spējas varētu apliecināt lielāks peldētāju skaits, kurus savukārt komandu cīņā atbalstītu arī līdzjutēji.

Iespējams, sacensību programmu būtu lietderīgi papildināt ar peldējumiem garākās distancēs kā arī ar vēl vairākiem militāri lietišķās peldēšanas vingrinājumiem, kā, piemēram, peldēšanu militārajā lauka formā ar ieroča maketa transportēšanu un cietušā pārvietošanu. Jāpilnveido arī komandu veidošanas un rezultātu novērtēšanas principi.

Lai arī šogad NAA kadetu peldēšanas izlase NBS peldēšanas čempionātā startēja godam - izcīnītas vairākas medaļas individuālajā vērtējumā kā arī trešās vietas gan stafetē gan komandu kopvērtējumā, tomēr tagad, pēc aizvadītajām mūsu sacensībām, izdotos nokomplektēt vēl stiprāku izlasi.

Mācīsimies peldēt jo mums visapkārt ir ūdens!

 

Sagatavoja: NAA pasniedzējs Juris Krastiņš


Foto: no NAA arhīva

Aktuālās saites
© Nacionālā aizsardzības akadēmija, 2009