Aktualitātes|Par NAA|Studijas|Uzņemšana|Pētniecība|Bibliotēka|Kadetu dzīve
Resursi un rīki
Fotogalerija
Video galerija
Sociālie mediji
Tavai drošībai
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saites
Kontaktinformācija
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija / Aktualitātes / NAA kadeti Studentu kājnieku bataljona Rotu kausā izcīna 2. vietu
NAA kadeti Studentu kājnieku bataljona Rotu kausā izcīna 2. vietu

Šā gada aprīlī Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas (NAA) kadetiem pirmo gadu tika dota iespēja piedalīties Studentu kājnieku bataljona (SKB) Rotu kausā. Šīs sacensības ir bataljona tradīcija no 2011. gada, kad to aizsāka toreizējais bataljona komandieris pulkvežleitnants A. Ķienis. Gadu gaitā šīs sacensības ir izaugušas par militāro izlūkpatruļu, kuras rīkošanā palīdz zemessargu aizgūtā pieredze Latvijas un ārvalstu izlūkpatruļās. Sacensības sniedz iespēju zemessargiem un karavīriem bez lielas pieredzes izlūkošanā pārbaudīt savas zināšanas un spēkus.

Šogad trase bija aptuveni 40km gara. Komandas 4 cilvēku sastāvā sacensības uzsāka Daugmales pilskalnā sestdienas pusdienlaikā. Pēdējā komanda finišēja svētdien 10.00, noslēdzot sacensības ar šaušanas un helikoptera izsaukšanas uzdevumu.

Kopumā trasē komandām sevi bija jāpierāda 13 uzdevumos - ieroču salikšanā un izjaukšanā, mīnu lauka pārvarēšanā, tehnikas atpazīšanā, taktiskajā medicīnā, šaušanā, izlūkošanā, šķēršļu joslā un citos uzdevumos. Lai izlūkpatruļu padarītu sarežģītāku, pirmo gadu apvidū darbojās pretinieki - mobilie un kājnieki. Līdz ar ko, komandām bija jāizvēlas maršruts, pa apvidu neizmantojot ceļus. Tā kā apvidus bija purvains, tas padarīja pārvietošanos vēl grūtāku.

NAA komanda izcīnīja 2.vietu tikai nedaudz atpaliekot no SKB 3.kājnieku rotas komandas, kura jau otro gadu izcīnīja ceļojošo rotu kausu. No četrām startējošajām komandām finišēja trīs komandas, kas pierāda, ka sacensībām nepieciešama laba fiziskā sagatavotība, komandas gars un militārajās zināšanas.

Sagatavoja kaprāle L.Jansona


Foto: No Studentu kājnieku bataljona arhīva (Fotogrāfs Alvis Misjuns)

Aktuālās saites
© Nacionālā aizsardzības akadēmija, 2009