Aktualitātes|Par NAA|Studijas|Uzņemšana|Pētniecība|Bibliotēka|Kadetu dzīve
Resursi un rīki
Fotogalerija
Video galerija
Sociālie mediji
Tavai drošībai
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saites
Kontaktinformācija
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija / Aktualitātes / NAA aizvadīts ikgadējais Latvijas augstskolu zinātņu prorektoru un zinātnes daļu vadītāju darba seminārs
NAA aizvadīts ikgadējais Latvijas augstskolu zinātņu prorektoru un zinātnes daļu vadītāju darba seminārs

18. maijā Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā (NAA) notika ikgadējais Latvijas augstskolu zinātņu prorektoru un zinātnes daļu vadītāju darba seminārs. Tajā piedalījās pārstāvji no 16 Latvijas augstskolām, Izglītības un zinātnes ministrijas, kā arī Aizsardzības ministrijas.

Dienas pirmajā pusē dalībnieki tika iepazīstināti ar NAA studiju programmām, pētniecības praksi un zinātniskās darbības rezultātiem. Tika apspriestas aizsardzības jomas pētniecības attīstības stratēģiskās prioritātes un aktualitātes zinātnes jomā kopumā.

Semināra otrajā daļā zinātņu prorektori un zinātnes daļu vadītāji tika iepazīstināti ar militāro vidi, kādā ikdienā darbojas Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija, dodoties ekskursijā uz Ādažu militāro bāzi, iepazīstot bruņutehniku un kadetu apmācību norisi poligonā. Dalībnieki izrādīja lielu interesi un sajūsmu par iespēju iepazīt militāro vidi, kas nav tradicionāli augstskolas apstākļi.

Šāds seminārs notika jau 16. reizi, un ik gadu to uzņemas rīkot cita augstskola. Pasākuma noslēgumā parasti tiek izvēlēta nākamā augstskola, kas prorektorus uzņems pie sevis, un 2019. gadā seminārs varētu tikt organizēts Rīgas Starptautiskajā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā.

Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas prorektors pulkvežleitnants Aivars Krjukovs norāda: “Man bija patiess prieks uzņemt augsti cienījamos kolēģus un jomas pārstāvjus mūsu akadēmijā. Tā ir lieliska tradīcija, ko ir gods turpināt un to, nešaubīgi, jāuztur dzīvu.”

Foto: No NAA arhīva

Aktuālās saites
© Nacionālā aizsardzības akadēmija, 2009