Aktualitātes|Par NAA|Studijas|Uzņemšana|Pētniecība|Bibliotēka|Kadetu dzīve
Resursi un rīki
Fotogalerija
Video galerija
Sociālie mediji
Tavai drošībai
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saites
Kontaktinformācija
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija / Aktualitātes / Starptautisko Jūras spēku vidējā līmeņa vadības un štāba virsnieku kursu absolvē 11 virsnieki
Starptautisko Jūras spēku vidējā līmeņa vadības un štāba virsnieku kursu absolvē 11 virsnieki

No 8. janvāra līdz 15. jūnijam, 23 nedēļu garumā Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā notika ikgadējais starptautiskais Jūras spēku vidējā līmeņa vadības un štāba virsnieka kurss. Kursa mērķis ir sagatavot virsniekus mācību plānošanai dažāda līmeņa operāciju vadību štābos un gūt plašāku ieskatu ārvalstu drošības politikā.

Kursu veiksmīgi absolvēja visi kursanti, kopā 11 virsnieki no trim Baltijas valstīm un Zviedrijas – četri virsnieki no Latvijas, divi no Igaunijas, četri no Lietuvas un viens virsnieks no Zviedrijas. Par labāko kursantu tika atzīts Lietuvas Jūras spēku virsnieks kapteiņleitnants Tomas Naujokaitis.

Kursa izlaiduma ceremonijā piedalījās valsts prezidents Raimonds Vējonis, Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas rektors pulkvedis Valts Āboliņš, Zviedrijas aizsardzības atašejs pulkvežleitnants Klas Gorans Jonsons (Clas-Goran Jonsson), ASV Aizsardzības atašeja pulkvežleitnante Aleksandra Nīlsena (Alexandra Nielsien), kā arī Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku komandieris flotiles admirālis Ingus Vizulis, Lietuvas Jūras spēku Flotiles komandieris komandkapteinis Tomas Skurdenis (Tomas Skurdenis), Igaunijas Jūras spēku Flotiles komandieris komandkapteinis Peters Ivasks (Peter Ivask), kursa vadības personāls un studenti.

Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas un kursa vadība pateicas ikvienam, kurš ir sniedzis ieguldījumu programmas realizācijā, tai skaitā ārvalstu militārajiem atašejiem, sadarbības partneriem, Latvijas Universitātes un ārvalstu lektoriem, kā arī Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku personālam.

Pērn Jūras spēku vidējā līmeņa vadības un štāba virsnieka kursam apritēja desmit gadi kopš tā izveidošanas. Pirmais kurss sākās 2007. gada 22. janvārī, kad pirmie 14 virsnieki no trīs Baltijas valstīm sāka 20 nedēļu apmācības Jūras spēku jaunākā štāba virsnieka kursā. 2007. gada 18. un 19. oktobrī Baltijas valstu Militārās komitejas sanāksmē kursa nosaukums tika pārdēvēts par Jūras spēku vidējā līmeņa vadības un štāba virsnieka kursu. Militārās komitejas sanāksmē aprīlī oficiāli apstiprināja pastāvīgu programmu un kursa ģerboni.

Absolvējot Jūras spēku vidējā līmeņa vadības un štāba virsnieka kursu, virsnieki ir tiesīgi saņemt dienesta pakāpi «kapteiņleitnants» un «komandleitnants», kā arī ir sagatavoti tālākās izglītības iegūšanai Vecākā štāba virsnieka kursā Baltijas aizsardzības koledžā.

 

Sagatavoja: komandleitnants Nauris Lakševics


Foto: no NAA arhīva

Aktuālās saites
© Nacionālā aizsardzības akadēmija, 2009