Aktualitātes|Par NAA|Studijas|Uzņemšana|Pētniecība|Bibliotēka|Kadetu dzīve
Resursi un rīki
Fotogalerija
Video galerija
Sociālie mediji
Tavai drošībai
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saites
Kontaktinformācija
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija / Aktualitātes / NAA Svinīgā izvade
NAA Svinīgā izvade

Šī gada 7. septembrī Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā norisinājās svinīgā izvade par godu Latvijas Kara skolas dibināšanas 99. gadadienai. Latvijas vienīgajā augstākajā militārajā mācību iestādē svinīgi notiek pārcelšana augstākos kursos, nododot kursa standartu jaunākam kursam, lai tas kalpotu par vienotības simbolu.

Ik gadu naktī pirms svinīgās izvades pirmo kursu kadeti dodas “Berešu maršā”, lai iegūtu tiesības saņemt un nēsāt bereti. Šajā gadā kadeti mēroju 25 km garu maršu 5 stundu laikā, izvadē tie bija gandarīti par paveikto un lepojās par iespēju saņemt bereti. Papildus beretei, tika pasniegtas arī kokardes, ja kadets ir sekmīgs un nokārtojis kokardes testu.

Aizvadītajā vasarā ne tikai kadeti, bet arī Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas un Mācību vadības pavēlniecības personāls aktīvi piedalījās dažādos sporta pasākumos un ieguva augstas vietas, kurus svinīgās izvades laikā apbalvoja. Augusta vidū sākās līdz šim Latvijas teritorijā lielākās Nacionālo bruņoto spēku mācības “Namejs 2018”, kurā piedalījās gan NAA kadeti, gan personāls, pulkvedis V. Āboliņš izteica pateicību iesaistītajiem, kā arī par īpašiem nopelniem mācību laikā tika apbalvoti ar pateicībām.

Svinīgās izvades laikā NAA rektors un kapelāns uzrunāja arī 112 kadetkandidātus, kurus pēc izvades nogādāja uz Kājnieku skolu, Alūksnē, tur uzsākt karavīra pamata apmācības kursu. Jaunais mācību gads solās būt darbīgs un produktīvs.

 

Sagatavoja: A. Jurāne

Foto no NAA arhīva

Aktuālās saites
© Nacionālā aizsardzības akadēmija, 2009