Aktualitātes|Par NAA|Studijas|Uzņemšana|Pētniecība|Bibliotēka|Kadetu dzīve
Resursi un rīki
Fotogalerija
Video galerija
Sociālie mediji
Tavai drošībai
Iepirkumi
Amatpersonu atalgojuma datu bāze
Saites
Kontaktinformācija
Saistītās iestādes
NBS Apvienotais štābs
Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde
Jūras spēki
Gaisa spēki
Mācību vadības pavēlniecība
Nodrošinājuma pavēlniecība
Militārā policija
Speciālo uzdevumu vienība
Štāba bataljons
Latvijas Republikas Zemessardze
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija / Aktualitātes / Baltijas valstu militāro akadēmiju rektoru sanāksme NAA
Baltijas valstu militāro akadēmiju rektoru sanāksme NAA

Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā 13. septembrī norisinājās trīs Baltijas valstu militāro akadēmiju rektoru sanāksme. Tajā piedalījās Ģenerāļa Jonas Žemaitis Lietuvas Militārās akadēmijas rektors brigādes ģenerālis Aļģis Vaičelūns (Algis Vaičeliūnas), viņa vietnieks majors Pauļus Diliūns (Paulius Diliūnas) un Igaunijas Nacionālās aizsardzības koledžas rektors pulkvedis Enno Metss (Enno Mõts) un instruktoru skolas komandieris augstākais virsseržants Andris Harkmans (Andri Harkmann). NAA sanāksmē pārstāvēja MVP komandieris/NAA rektors pulkvedis Valts Āboliņš un NAA prorektors pulkvežleitnants Aivars Krjukovs.

Tikšanās mērķis bija stiprināt Baltijas valstu savstarpējo sadarbību militārās izglītības jomā un veicināt kopējas iniciatīvas apmācībās. Kā norāda pulkvedis V.Āboliņš „Šī sanāksme kārtējo reizi pierādīja, ka draudzīga, nepiespiesta, tomēr tai pat laikā profesionāla sadarbība ir ārkārtīgi svarīga visu mūsu trīs Baltijas valstu militāro akadēmiju vadības vidū. Tas ļauj pārliecināties, ka izvēlētie attīstības virzieni ir pareizi, vienlaikus ļaujot arī identificēt lietas un vietas, kas ir uzlabojamas. Un tādas vienmēr ir. Lai gan atrodamies blakus, šī sadarbība un valstu draudzība ir jākopj un jāveicina visu laiku mijiedarbojoties.“

Sanāksmes noslēgumā pārstāvji tika iepazīstināti arī ar Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi, NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu Latvijā un militārās bāzes infrastruktūru.

Sagatavoja: Madara Kronberga un Agnese Jurāne


Foto Zanda Puče

Aktuālās saites
© Nacionālā aizsardzības akadēmija, 2009