Rektora kauss

2014. gada 16. maijā Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā norisinājās sacensības „NAA Rektora kauss 2014”. Tā kā tradicionāli šīs sacensības notiek vasarā, tad arī sporta disciplīnas pārsvarā norisinājās āra apstākļos.

Pēc sacensību atklāšanas paraugdemonstrējumos ielu vingrotāji rādīja savu prasmi, ar ko iedvesmoja arī pārējos sacensību dalībniekus pirms starta. Akadēmijas kadetiem un personālam bija iespēja demonstrēt savu fizisko kondīciju septiņās sporta disciplīnās – strītbolā, pludmales volejbolā, krosā, šaušanā ar pistoli, virves vilkšanā, militarizētajā stafetē un spēka vingrinājumos pie stieņa, kas šogad bija jaunums Rektora kausa disciplīnās. Savus spēkus pēdējā disciplīnā izmēģināja arī Nacionālās aizsardzības akadēmijas rektors pulkvedis Egils Leščinskis, parādot atzīstamu rezultātu vingrinājumā pievilkšanās pie stieņa.

Sacensībās piedalījās aptuveni 150 dalībnieki (10 komandas), un otro gadu pēc kārtas NAA Rektora ceļojošo kausu izcīnīja apvienotā 5. kursa kadetu komanda ar nosaukumu „All stars”. 2. vietu izcīnīja Sauszemes spēku 3. kursa kadetu komanda „Lidojošie nāves drakoni”, 3. vietu izcīnīja Nacionālās aizsardzības akadēmijas un Mācību vadības pavēlniecības apvienotā personāla komanda ar logo „Expīrence”.