Baltijas valstu militāro akadēmiju rektoru sanāksme NAA

09/16/2018
Starptautiskā sadarbība
Information prepared by
Madara Kronberga un kareive Agnese Jurāne

Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā 13. septembrī norisinājās trīs Baltijas valstu militāro akadēmiju rektoru sanāksme. Tajā piedalījās Ģenerāļa Jonas Žemaitis Lietuvas Militārās akadēmijas rektors brigādes ģenerālis Aļģis Vaičelūns (Algis Vaičeliūnas), viņa vietnieks majors Pauļus Diliūns (Paulius Diliūnas) un Igaunijas Nacionālās aizsardzības koledžas rektors pulkvedis Enno Metss (Enno Mõts) un instruktoru skolas komandieris augstākais virsseržants Andris Harkmans (Andri Harkmann). NAA sanāksmē pārstāvēja MVP komandieris/NAA rektors pulkvedis Valts Āboliņš un NAA prorektors pulkvežleitnants Aivars Krjukovs.

Tikšanās mērķis bija stiprināt Baltijas valstu savstarpējo sadarbību militārās izglītības jomā un veicināt kopējas iniciatīvas apmācībās. Kā norāda pulkvedis V.Āboliņš „Šī sanāksme kārtējo reizi pierādīja, ka draudzīga, nepiespiesta, tomēr tai pat laikā profesionāla sadarbība ir ārkārtīgi svarīga visu mūsu trīs Baltijas valstu militāro akadēmiju vadības vidū. Tas ļauj pārliecināties, ka izvēlētie attīstības virzieni ir pareizi, vienlaikus ļaujot arī identificēt lietas un vietas, kas ir uzlabojamas. Un tādas vienmēr ir. Lai gan atrodamies blakus, šī sadarbība un valstu draudzība ir jākopj un jāveicina visu laiku mijiedarbojoties.“

Sanāksmes noslēgumā pārstāvji tika iepazīstināti arī ar Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi, NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu Latvijā un militārās bāzes infrastruktūru.

Sagatavoja: Madara Kronberga un Agnese Jurāne


Foto Zanda Puče