NAA dalība simtgades lielpasākums “Lauki ienāk pilsētā”

Pasākumi
Information prepared by
Agnese Jurāne

Septembra otrajā nedēļas nogalē Rīgā, 11. novembra krastmalā norisinājās Latvijas simtgadei veltīts lielpasākums "Lauki ienāk pilsētā", kurā piedalījās arī Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija (NAA) sadarbībā ar NBS Rekrutēšanas un atlases centru (RAC). Pasākuma mērķis ir atspoguļot nozīmīgāko mūsdienu tautsaimniecības jomu, izglītības un valsts attīstību no valsts dibināšanas līdz simtgadei, tas ir veltīts tam, lai latvieši varētu būt lepni par savu zemi un tradīcijām, kuras tiek turētas cieņā arī mūsdienās un nemitīgu valsts attīstību.

NAA un RAC izveidotajā stendā pasākuma apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar NAA piekoptajām tradīcijām, taktisko simulācijas apmācības programmu (Virtual Battlespace 3), mācību laikā karavīriem izsniegto sauso pārtikas uzturdevu, izmantojot virtuālās realitātes brilles, redzēt kas notiek helikopterā lidojuma laikā un braucot ar tanku, kā arī apmeklētāji varēja saņemt dažādus suvenīrus.

Pasākuma apmeklētāji tik iepazīstināti ar vienu no tradīcijām, kuras NAA pārņēma no Latvijas Kara skolas, kā piemēram, "Melnās kafijas vakars", kas katru gadu norisinās 30. novembrī, tās mērķis ir pieminēt brīvības cīņās kritušos 14 kadetus, tradicionālais ēdiens, ko pasniedz vakariņu laikā ir rupjmaize, ievārījums un miežu kafija, ko arī apmeklētāji varēja nobaudīt. Apmeklētāji atzinīgi novērtēja NAA nodomu turpināt un saglabāt tradīciju autentiskumu.

Lielāko jauniešu un bērnu uzmanību NAA un RAC teltī saņēma Virtual Battlespace 3 (VBS 3) un virtuālās realitātes brilles. VBS 3 simulē jebkādu militārās apmācības vidi, lai lietotāji spētu iemācīties domāt, sazināties un pieņemt lēmumus visdažādākajos scenārijos. Pasākuma dalībniekiem šī šķita unikāla iespēja un nevēlējās to laist garām, tādēļ bija gatavi stāvēt garajā rindā un sagaidīt savu kārtu.

Pasākuma apmeklētāji izrādīja interesi par sauso uzturdevu, kas tiek mācību laikā izsniegta karavīriem, sniedzām informāciju par tās sagatavošanas procesu, uzturvērtību, kā arī bija sagatavots eksponātu stends ar visiem deviņiem sausās uzturdevas variantiem.

Kadetu aktīvā iesaiste un entuziasms pasākuma laikā uzrunāja garāmgājējus un tie labprāt uzsāka sarunu un vēlējās noskaidrot vairāk par kadetu ikdienu un gadu laikā piedzīvotu. Pasākuma izskaņā visi iesaistītie bija gandarīti par padarīto un gatavi pieņemt jaunus izaicinājumus.