NAA Svinīgā izvade

Studijas
Information prepared by
Agnese Jurāne

Šī gada 7. septembrī Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā norisinājās svinīgā izvade par godu Latvijas Kara skolas dibināšanas 99. gadadienai. Latvijas vienīgajā augstākajā militārajā mācību iestādē svinīgi notiek pārcelšana augstākos kursos, nododot kursa standartu jaunākam kursam, lai tas kalpotu par vienotības simbolu.

Ik gadu naktī pirms svinīgās izvades pirmo kursu kadeti dodas “Berešu maršā”, lai iegūtu tiesības saņemt un nēsāt bereti. Šajā gadā kadeti mēroju 25 km garu maršu 5 stundu laikā, izvadē tie bija gandarīti par paveikto un lepojās par iespēju saņemt bereti. Papildus beretei, tika pasniegtas arī kokardes, ja kadets ir sekmīgs un nokārtojis kokardes testu.

Aizvadītajā vasarā ne tikai kadeti, bet arī Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas un Mācību vadības pavēlniecības personāls aktīvi piedalījās dažādos sporta pasākumos un ieguva augstas vietas, kurus svinīgās izvades laikā apbalvoja. Augusta vidū sākās līdz šim Latvijas teritorijā lielākās Nacionālo bruņoto spēku mācības “Namejs 2018”, kurā piedalījās gan NAA kadeti, gan personāls, pulkvedis V. Āboliņš izteica pateicību iesaistītajiem, kā arī par īpašiem nopelniem mācību laikā tika apbalvoti ar pateicībām.

Svinīgās izvades laikā NAA rektors un kapelāns uzrunāja arī 112 kadetkandidātus, kurus pēc izvades nogādāja uz Kājnieku skolu, Alūksnē, tur uzsākt karavīra pamata apmācības kursu. Jaunais mācību gads solās būt darbīgs un produktīvs.