Starptautiskā kadetu nedēļa

Studijas
Pasākumi
Information prepared by
Annija Andrejsone

No 9.marta līdz 16.martam norisinājās Nacionālās Aizsardzības akadēmijas (NAA) organizētā Starptautiskā kadetu nedēļa, kuras ietvaros, ar Latviju, tās vēsturi un kultūru, kā arī NAA vēsturi, tradīcijām un mācību procesu, tika iepazīstināts 21 kadets no 9 valstīm – ASV, Nīderlandes, Beļģijas, Vācijas, Lietuvas, Igaunijas, Čehijas, Polijas un Gruzijas.

Ierašanās dienā notika Starptautiskās kadetu nedēļas atklāšanas un saliedēšanās pasākums. Svētdienu jaunieši pavadīja, apskatot Vecrīgu un apmeklējot Rīgas Motormuzeju un Latvijas Okupācijas muzeju.

Savukārt pirmdien, pēc NAA rektora V.Āboliņa svinīgās uzrunas, dalībnieki viens otru iepazīstināja ar mācību procesa gaitu pārstāvētajās militārās jomas augstākās izglītības iestādēs, kam sekoja NAA Drošības un stratēģijas pētniecības centra pētnieku vadītās lekcijas par Latvijas militāro vēsturi, Krievijas nodomu izpratni Eiropas kontekstā un patriotismu jauniešu vidū un sabiedrībā.

Otrdien kadeti devās uz Vidzemes pusi, kur apskatīja Padomju slepeno bunkuru Līgatnē, kam sekoja Cēsu instruktoru skolas apmeklējums un kadetu saliedēšanas treniņi, bet vakara noslēgums tika baudīts Cēsu pils vēsturiskajā gaisotnē.

Turpretim trešdien kadeti devās uz Liepāju, kur iepazinās ar Jūras spēku mācību centru un Jūras spēku mācību centra Ūdenslīdēju mācību daļu, kā arī apmeklēja Jūras spēku kuģi “Virsaitis”, Karostu un Ziemeļu fortus.

Ceturtdienas priekšpusdiena tika pavadīta, dodoties ekskursijā uz Etnogrāfisko brīvdabas muzeju un Ziemassvētku kauju muzeju, bet pēcpusdienā jaunieši iepazina labākās maizes cepšanas tradīcijas maizes ceptuvē “Lāči”, kur iemēģināja roku arī kopīga kliņģera gatavošanā.

Noslēdzošo dienu kadeti pavadīja NAA, kur, Sauszemes spēku nodaļas vadībā ar taktiskās simulatora programmas un šaušanas programmas palīdzību, tika pārbaudītas jauniešu spējas teorētiskās zināšanas pielietot praksē. Dienas noslēgumā visi Starptautiskās kadetu nedēļas dalībnieki tikās oficiālajā noslēguma pasākumā, kur dalījās savā viedoklī par nedēļas laikā gūtajiem iespaidiem, pieredzi un zināšanām, kā arī saņēma NAA rektora V.Āboliņa pasniegto NAA piemiņas monētu un atzinības rakstu.