Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas atvērto durvju diena "Melnā nakts gaišā dienas laikā"

Studijas
Pasākumi
Information prepared by
kareive Sandra Švarce

Šī gada 8. maijā, Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija (NAA) rīkoja Atvērto durvju dienu, kurā ikviens interesents ieguva informāciju par studiju iespējām NAA, kā arī tikās ar Sauszemes, Jūras un Gaisa spēku kursu priekšniekiem, iepazina kadetu ikdienu un dienestā esošos izaicinājumus.

Pasākums sākās ar NAA rektora svinīgo uzrunu un prezentāciju par akadēmiju, turpinājumā pasākuma apmeklētāji varēja iepazīties ar studiju kursu priekšniekiem un kadetiem, kuri lab[prāt stāstīja par mācību procesu un dienestu NAA. Pēc sarunām dalībnieki, kuri iepriekš bija pieteikušies komandu sacensībām devās uz aktivitātēm, savukārt pārējiem bija iespēja doties organizētās ekskursijās NAA teritorijā.

Kā novitāte, NAA Atvērto durvju dienas apmeklētājiem, tika piedāvāta iespēja iejusties vienā no kadetu kandidātu atlases posmiem komandu sacensībā “Melnā nakts”, tās ietvaros dalībnieki attīstīja komunikācijas un līderības spējas un pārvarēja savas bailes dažādu uzdevumu ietvaros.  

Dienas izskaņā pasākuma apmeklētājus precēja kadetu organizēts paraugdemonstrējums kā arī ikvienam bija iespēja baudīt gardās NBS Štāba bataljona organizētās pusdienas lauka virtuvē.

Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija ir vienīgā augstākās izglītības iestāde Latvijā, kas īsteno akreditēto studiju virzienu "Militārā aizsardzība", lai sagatavotu profesionāli izglītotu komandējošo un militāro speciālistu sastāvu - virsniekus. Virsnieki plāno, nodrošina, kontrolē un vada militāro uzdevumu izpildi un atbild par padotajiem visu līmeņu vienībās.

2019./2020. studiju gadā aizsardzības akadēmijā uzņems 120 kadetus. Kandidātu dokumentu pieņemšana studijām jau ir sākusies un notiks līdz pat 31. jūlijam.