NBS Mācību vadības pavēlniecības militārās mācības "Wise Adder"

08/27/2019
Militārās mācības
Studijas
Information prepared by
seržante Zanda Puče

Līdz 26.augustam Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikla "Namejs 2019" ietvaros Kurzemē notika Mācību vadības pavēlniecības (MVP) militārās mācības "Wise Adder". Militāro mācību "Wise Adder" mērķis ir pilnveidot MVP apakšvienību spēju valsts aizsardzības uzdevumu izpildē. Militārajās mācībās piedalījās MVP štāba, Sakaru skolas, Kājnieku skolas, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas (NAA), Kaujas atbalsta un nodrošinājuma mācību centra, Jūras spēku mācību centra un Instruktoru skolas karavīri. Lielākās mācību aktivitātes notika Skrundas novadā un Talsu novada Laidzes pagastā.

Mācību laikā notika NAA spēku aizsardzības (Force Protection) vada taktiskā apmācība, kurā tika dotas pamata iemaņas konvoju, eskortu, patruļu darbībā. Sadarbībā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMP) tika izsauktas 8 NMP brigādes un sadarbībā ar NBS Gaisa spēkiem tika iesaistīts helikopters ievainoto evakuācijai uz Kuldīgas slimnīcu.

MVP štābs un NAA kadeti veica apmācību arī inženiertehniskajā jomā, uzbūvējot aizsargbūvi, kas spēj izturēt artilērijas netiešās apšaudes uguni, kā arī tieša šāviena dažāda kalibra ieroču radītus efektus. Nākotnē aizsargbūve kalpos kā viena no taktikas un inženiertehniskās apmācības vietām.