Talka "Billītēs"

06/02/2019
Pasākumi
Information prepared by
kareive Sandra Švarce

Tradicionāli jūnija sākumā Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas (NAA) pirmo kursu kadeti devās uz talku literāta Edvarta Virzas memoriālajās mājās "Billītes". Pasākumā kā ierasts piedalījās Ģenerāļa kluba pārstāvji – ģenerālleitnants Raimonds Graube un  viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots, kā arī rakstnieces Diāna Jance un Anna Žīgure.
Sagatavotais darāmo darbu saraksts,  bija patiesi apjomīgs, bet darbi ritēja raiti. Visvairāk darbīgo roku prasīja Kadetu takas attīrīšana, kura tika atklāta 2018. gadā par godu NAA kadetiem. Siltiem un omulīgiem ziemas vakariem, kadeti zāģēja, skaldīja un sakrāva malku, iekārtoja dzejnieka Vitauta Ļūdēna grāmatu plauktus un tika paveikti citi teritorijas labiekārtošanas darbi.
Talkas izskaņā, pasākuma dalībniekus cienāja ar brangām pusdienām, par kurām bija parūpējušās kadetes. Pēc iestiprināšanās, gandarīti par paveikto, kadetus veda ekskursijā  pa "Billīšu" teritoriju, kā arī Diānas Jances pavadībā,  bija iespēja uzzināt vairāk par Edvarta Virzas un Elzas Stērestes dzimtas vēsturi un literāro mantojumu.