Prorektora kauss 2019

09/29/2019
Pasākumi
Studijas
Information prepared by
kapteinis Z.Labalaiks

Šī gada 27. septembrī, Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā (NAA), notika Prorektora kausa izcīņas sacensības, kurās piedalījās ne tikai NAA kadeti un personālsastāvs, bet arī deju kolektīvs “Bramaņi”, kuri kopvērtējumā izcīnīja augsto 4.vietu. Par Prorektora kausa cīnījās  8 komandas, kuras piedalījās astoņos obligātajos uzdevumos. Lai veiktu  uzdevumus komandas sastāvā, bija nepieciešama ne tikai veiksme, veiklība un izturība, bet arī komandas saliedētība, prāts, izdoma un atjautība.

Par čempioniem un 2019. gada Prorektora ceļojošā kausa ieguvējiem tika pasludināta Sauszemes spēku (SzS) Militārās vadības (MV) 2. kursa kadetu komanda “Dzintaru pludmale”.

Individuālajā vērtējumā tika uzrādīti ļoti augsti rezultāti. Vistālāk T-kreklu izdevās aizmest SzS MV 2. kursa kadetam Jānim Ķudim un sieviešu konkurencē Gaisa spēku (GS) MV 2. kursa kadetei Kristai Ķelpai. Savukārt, disciplīnā, kurā bija jāmet zābaki, tie vislabāk lidoja SzS MV 1. kursa kadetiem – Kristai Rutkupai un Ingaram Vitkam. Uzdevumā, kurā bija jālec ar lecamauklu 1 minūtes laikā, Eldars Trapučka (SzS MV 2. kurss) uzlēca 188 reizes izcīnot pirmo vietu, savukārt dāmu konkurencē ar 170 lēcieniem uzvarēja Anete Kļaviņa (GS MV 1.kurss). Vingrinājumā “Burpi” 2 minūšu laikā visaugstvērtīgāko rezultātu izcīnīja Ralfs Melders (GS MV 1.kurss) – 54 reizes, dāmu konkurencē visstiprākā izrādījās Mārīte Babāne no Bramaņu deju kolektīva – 37 reizes.

Prorektora kausa idejas autors un realizētājs ir Fiziskās sagatavošanas un sporta studiju kursa priekšnieks majors Oskars Blaus ar komandu. NAA prorektors pulkvežleitnants Oskars Kudlis novērtēja pasākumu atzinīgi un atzina to kā labu darba nedēļas noslēgumu.  Labākās 3 komandas dalībnieki un individuālo sacensību 3 labāko vietu ieguvēji tika apbalvoti ar NAA medaļām.