Rīgā notiks tradicionālais “Baltās nakts” skrējiens no Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas

04/27/2022 - 16:03
Pasākumi
Information prepared by
Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Mācību plānošanas un atbalsta pārvaldes Mācību daļa

28. aprīlī, naktī no plkst. 4 līdz 6, Rīgā Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti piedalīsies tradicionālajā “Baltās nakts” skrējienā no Latvijas  Nacionālās aizsardzības akadēmijas Ezermalas ielā 8B uz bijušo Latvijas Kara skolu, kas atrodas Krišjāņa Barona ielā 99.
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija, kā  Latvijas Kara skolas tradīciju pārmantotāja, jau vienpadsmito gadu pēc kārtas organizē “Balto nakti”, kas ir komplekss militāro uzdevumu kopums ar mērķi pārbaudīt kadetu kandidātu fizisko un psiholoģisko noturību. “Baltās nakts” pasākuma svinīgais noslēgums notiek lāpu gaismā pie bijušās Latvijas Kara skolas ēkas, kur tiek dots kadeta solījums. Šis ir simbolisks pasākums, un pēc pārbaudījumu veiksmīgas nokārtošanas pirmo kursu kadeti kļūst par pilntiesīgiem kadetiem, pievienojoties Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetu saimei.
“Balto nakti” organizē Krīvu padome jeb Studentu pašpārvalde kopā ar vecāko kursu kadetiem. Stiprinot sadarbību ar Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto valstu vienībām, pasākuma veiksmīgu norisi atbalstīs Militārā policija un Jūras spēku mācību centrs, kā arī Latvijā izvietotā NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa ar militāro tehniku. Veicinot civilmilitāro sadarbību un integrējoties Latvijas augstskolu vidū, pasākumā atbalstu sniegs arī Latvijas Studentu apvienības, Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes un Vidzemes augstskolas pārstāvji.
 
Iedzīvotāju ievērībai!

 
“Baltās nakts” skrējienā piedalīsies aptuveni 90 karavīri formas tērpos, taču viņu ekipējumā nebūs ieroču, un nav paredzēta nekādu imitācijas vai pirotehnisko līdzekļu izmantošana.  
Nacionālie bruņotie spēki aicina Rīgas iedzīvotājus nesatraukties, agrā rītā redzot skrienošus karavīrus un pavadošos vieglos transporta līdzekļus. 
Operatīvā informācija par Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas aktivitātēm iespēju robežās tiek publicēta Facebook lapā @aizsardzibasakademija.
 
 
Informāciju sagatavoja: 
Mācību vadības pavēlniecības
Sabiedrisko attiecību speciāliste
kaprāle Agnese Jurāne
Tālrunis: 25450388
E-pasts: agnese.jurane@mil.lv