Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti Kaujas izturības kursā pārbauda savu spēju robežas

05/23/2022 - 15:54
Militārās mācības
Information prepared by
Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Mācību plānošanas un atbalsta pārvaldes Mācību daļa

No 16. līdz 28. maijam Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti piedalās Kaujas izturības kursā, kura laikā topošie virsnieki veic dažādus uzdevumus pastiprinātas slodzes, stresa un noguruma apstākļos. 

Kaujas izturības kursa mērķis ir trenēt un pārbaudīt kadetu psiholoģisko noturību, tā laikā tiek analizēts katra topošā virsnieka izturības slieksnis un profesionālā sagatavotība. Kursa sekmīga pabeigšana ir obligāts priekšnosacījums Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas absolvēšanai. 

Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija ir akreditēta augstākās izglītības iestāde, kura piedāvā valsts apmaksātas studiju programmas vidējo un augstāko izglītību ieguvušajiem reflektantiem. 

Studijas Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā ir dinamisks mācību process, kura laikā kadetiem tiek nodrošinātas visas karavīra sociālās garantijas, tostarp apmaksāta veselības aprūpe, attīstīta mācību bāze, prakse Latvijā un ārvalstīs. 

Absolvējot Latvijas Nacionālo aizsardzības akadēmiju, jaunie virsnieki iegūst dienestam bruņotajos spēkos nepieciešamo militāro izglītību, līdera prasmes un pirmo virsnieka dienesta pakāpi – leitnants. Piesakies studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā tīmekļa vietnes naa.mil.lv sadaļā “Piesakies”.  

NACIONĀLĀ AIZSARDZĪBAS AKADĒMIJA – IZGLĪTĪBA MILITĀRAI KARJERAI UN DZĪVEI

Iedzīvotāju ievērībai! 

Kaujas izturības kursa laikā kadeti pārvietosies pa Rīgas, Garkalnes, Ādažu, Carnikavas, Jūrmalas, Babītes, Ogres, Ķeguma, Sējas un Lielvārdes novada administratīvajām teritorijām. 

Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija aicina iedzīvotājus nesatraukties un būt saprotošiem, redzot mācību nolūkā pārvietojamies kadetus formas tērpos un ar ekipējumu. 

Mācību laikā netiks izmantota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kā arī netiks nodarīts kaitējums apkārtējai videi.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas
Sabiedrisko attiecību speciāliste 
dižkareive Krista Mateus
Tālrunis: +371 28680494
E-pasts: krista.mateus@mil.lv