Abonētās datubāzes

EBSCO eBOOK
E-grāmatu pilntekstu datubāze eBook Academic Collection satur ~170 000 grāmatu dažādās zinātņu nozarēs: Art & Architecture; Performing Arts; Business & Economics; Computer Science; Education; Engineering & Technology; Mathematics; Life Sciences; Medicine; Philosophy; Law; Religion; History; Political Sciences utt. Grāmatas var meklēt pēc atslēgvārdiem. Iespējams atvērt grāmatas saturu, lasīt pilntekstu, meklēt pēc atslēgvārdiem grāmatas tekstā, izmantot vārdnīcu terminu meklēšanai.

Atvērt datubāzi

 

EBSCO Military & Government Collection
Aktuālas ziņas militārajās un valsts pārvaldes nozarēs no periodiskajiem izdevumiem, akadēmiskajiem žurnāliem un citiem materiāliem atbilstoši augošajām vajadzībām visās valsts aizsardzības un valsts pārvaldes nozarēs. Šī kolekcija ietver simtiem žurnālu un periodisko izdevumu pilnos tekstus, kā arī kopsavilkumus, anotācijas un bibliogrāfiskos ierakstus.

Atvērt datubāzi

 

EBSCO Nacionālā E-resursu pakete
Aptver daudzus tūkstošus pilno tekstu žurnālu, laikrakstu, uzziņu izdevumu un citu informācijas avotu materiālus par visdažādākajiem tematiem.  Sastāv no vairākām pilnu tekstu un apskatu datubāzēm. Ietverti žurnāli no dažādām izdevniecībām: Wiley-Blackwell, Springer, Taylor & Francis Group, Brill Academic Publishers, Bentham Science Publishers u.c. Datubāzē pieejami tādu pazīstamu žurnālu kā Time, Newsweek, Cosmopolitan, New Yorker, National Geographic, Sound & Image u.c. rakstu pilni teksti.

Atvērt datubāzi

 

Laikrakstu bibliotēka News.lv
Portāls piedāvā publikācijas no vairāk  kā 100 dažādiem laikrakstiem, ik dienas tiek papildināts ar vairākiem simtiem jaunu rakstu gan no Latvijas centrālajām, gan reģionālajām avīzēm. Pēc vēlamajiem parametriem var meklēt rakstus līdz pat 20 gadus senā arhīvā, uzzināt, kādi pasākumi notiek novados un Latvijā kopumā, izmantot bezmaksas Laikrakstu aģentu.

Atvērt datubāzi

 

LETONIKA
Ceļvedis Latvijas kultūrā, vēsturē, valodā, dabā un literatūrā, uzticams avots ar plašu informāciju par Latviju. Pieejamas vārdnīcas, enciklopēdijas, vairāku latviešu klasiķu literāro darbu pilnie teksti, Latvijas kultūras kanons – izcilāko kultūras vērtību un mākslas darbu kopums, multivide u.c. Datu bāze piemērota gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Atvērt datubāzi

 

LURSOFT _Eksperta abonements
Nodrošina piekļuvi visām LURSOFT datu bāzēm, piemēram, uzņēmumu datu bāzēm, maksātnespējas procesiem, zemesgrāmatai, CSDD reģistram, tiesu datu bāzei, mantojumu reģistram u.c.

Piekļuve bibliotēkas lasītavā

Nozare.lv

Nacionālās informācijas aģentūras LETA pakalpojums, kurā vienkopus tiešsaistes režīmā pieejams objektīvs un uzticams ziņu atspoguļojums no pirmavota, daudzveidīgs informācijas klāsts par katras nozares aktualitātēm, jaunākie ekspertu komentāri, prognozes un statistika, sistematizēta biznesa informācija vienkopus u.c.

 

Atvērt datubāzi

 

ProQuest Military and Social Sciences Database
Militārā datubāze aptver plašu ar aizsardzību un drošību saistītu tēmu klāstu, tai skaitā starptautiskās attiecības, politikas zinātni, kriminoloģiju, aizsardzību, aeronautiku un kosmosa lidojumus, sakarus, inženiertehniskos un citus jautājumus. Militārās datu bāzes būtisks ieguvums ir tās satura daudzveidība. Tajā ietilpst zinātniskie žurnāli, tirdzniecības un rūpniecības žurnāli, avīzes, tehniskie ziņojumi, konferenču materiāli, valdības publikācijas un citi materiāli.

Atvērt datubāzi

 

SIPRI Yearbook Online
SIPRI ir neatkarīga starptautiska institūcija, kas veltīta konfliktu, ieroču, ieroču kontroles un atbruņošanās pētniecībai. SIPRI, dibināta 1966. gadā, sniedz  politikas veidotājiem, pētniekiem, plašsaziņas līdzekļiem un jebkuram interesentam datus, analīzi un ieteikumus, kuru pamatā ir publiski avoti.

Atvērt datubāzi

 

Taylor & Francis Militārās un stratēģijas pētniecības kolekcija
Militāro un stratēģisko pētījumu kolekcija piedāvā  žurnālus, kas koncentrējas uz dažādiem  reģionālās drošības jautājumiem, stratēģiju un drošības politiku, starpvalstu konfliktiem un pilsoņu kariem, nemieriem un terorismu, jūras un gaisa spēku jautājumiem, kā arī militāro psiholoģiju un daudziem citiem jautājumiem.

Atvērt datubāzi

 

Piekļuve abonētajām datu bāzēm

- Darba datori (pēc IP adreses)

- ILIAS Library (no jebkura interneta pieslēguma jebkurā laikā)  https://adl.naa.mil.lv/

- Bibliotēkas lasītava