Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija (NAA) ir 1919. gadā dibinātās Latvijas Kara skolas tradīciju pārmantotāja, kas atjaunota 1992. gada 13. februārī.

Nacionālā Aizsardzības akadēmija ir Latvijas Republikas valsts augstākās izglītības un zinātnes iestāde, kas savas darbības mērķus sasniedz, īstenojot profesionālās studiju programmas un veicot zinātniskās pētniecības darbību militārajā jomā. Militārā dienesta jautājumos akadēmija ir tiešā Nacionālo bruņoto spēku komandiera komandpakļautībā.

Bilde no Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas izvades.

Vadība

Pieņemšanas laiki

Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas rektora apmeklētāju pieņemšanas laiki ir katru ceturtdienu no plkst. 16:00 līdz plkst. 17:00.

 

Bibliotēka

Bilde ar Nacionālās aizsardzības akadēmijas Labklājības centru.

Aizsardzības akadēmijas kadetiem ir pieejama jauna bibliotēka ar vairākām ērtām lasītavām un diennakts lasītavu.

Bibliotēkas mērķis ir sekmēt Aizsardzības akadēmijas uzdevumu izpildi, nodrošināt pakalpojumus un informācijas resursus profesionālajām studiju programmām, zinātniskās pētniecības darbam un akadēmiskajai darbībai.

Aizsardzības akadēmijas bibliotēka ir vienīgā nozīmīgā militārās nozares bibliotēka Latvijā. 

 

Kā mūs atrast

Līdz NAA var nokļūt:

Ar 9. autobusu: pietura "Merķeļa iela" (pie Rīgas Cirka). Jābrauc līdz pieturai "Aizsardzības akadēmija", tad jāpanāk atpakaļ aptuveni 100m līdz ieejai pa kreisi, kur var redzēt Kontrolpunktu un barjeras.

Ar 11. tramvaju: pietura "Stacijas laukums" (11. tramvaja galapunkts) vai pietura "Merķeļa iela" . Jābrauc līdz pieturai "Rusova iela", jāiet uz priekšu pa Ķīšezera ielu (garām  VID ēkai) un aiz degvielas uzpildes stacijas "Lukoil"  jānogriežas pa Ezermalas ielu, jāiet līdz ieejai kreisajā pusē, kur var redzēt Kontrolpunktu un barjeras.

Precīzāku informāciju par sabiedriskā transporta kustības maršrutiem meklējiet Rigas satiksmes mājas lapā.

Nacionālās aizsardzības akadēmijas darbības pamatvirzieni ir:

  1. virsnieku sagatavošana dienestam Nacionālajos bruņotajos spēkos;
  2. pētījumi militārajā nozarē, kas nepieciešami valsts aizsardzības pilnveidošanai un aizsardzības akadēmijas darbības nodrošināšanai;
  3. valsts aizsardzības sistēmas darbinieku kvalifikācijas paaugstināšana un pārkvalificēšana;
  4. mācību metodisko līdzekļu, mācību grāmatu un zinātnisko darbu sagatavošana un izdošana.

Uzņemšana studijām Nacionālajā aizsardzības akadēmijā notiek atlases kārtībā, pamatojoties uz Augstskolu likumu, Militārā dienesta likuma un citu saistošo normatīvo aktu prasībām.