AIZSARDZĪBAS TEHNOLOĢIJU UN INOVĀCIJAS CENTRS

Mērķis

Par centru

Par centru 

Aizsardzības tehnoloģiju un inovāciju centrs (ATIC) ir izveidots 2021. gadā kā Nacionālās aizsardzības akadēmijas lietišķās pētniecības struktūrvienība.

ATIC ir jaukta personāla struktūra, kur kopīgi strādā gan profesionālā militārā dienesta karavīri, gan civilie darbinieki ar iepriekšēju militāro pieredzi vai zināšanām, kas ir atbilstošas Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) prasībām.

ATIC primārais mērķis ir veicināt jaunu tehnoloģiju un risinājumu testēšanu, izvērtēšanu un ieviešanu NBS.

Mērķu izpilde pamatā norisinās iesaistot un koordinējot NBS ekspertus, Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas (AM) līdzfinansētu inovāciju atbalsta projektu ietvaros (AM granti, Eiropas aizsardzības fonds, Valsts aizsardzības pētījumu programma utt.)

Tiek īstenoti un vadīti AM, kā arī NBS uzdotie projekti, kas pašlaik ietver sevī tādas sfēras kā 5G sistēmas ieviešanu un Irbenes radioteleskopa izmantošanas pilnveidošanu.

ATIC arī pārstāv NBS starptautiskā mērogā, un starp zināmākajiem sadarbības partneriem ir ASV Mičiganas Nacionālā gvarde un ASV Kaujas spēju attīstības pavēlniecība.

Tiek īstenoti arī pakāpeniski izpētes un attīstības sfēras iepirkumi, kā arī ar to saistīto testēšanas/vērtēšanas procedūru vai normatīvu izstrāde.

Kontakti

Kontakti

Ar idejām un ieteikumiem vērsties atic@mil.lv
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija
Aizsardzības tehnoloģiju un inovāciju centrs
Ezermalas iela 8B, Rīga
Latvija, LV-1014