Rektora kauss 2018

Šī gada 11. maijā norisinājās Nacionālās aizsardzības akadēmijas Rektora kausa 2018 izcīņa. Tā sapulcināja dalībniekus gan no kadetu saimes, gan akadēmijas personāla. Cīņa par Rektora kausu notika sekojošās sporta disciplīnās: kross, armreslings, pludmales handbols, šaušana ar dienesta ieroci, tautas bumba, virves vilkšana, spēka izturības daudzcīņa un 3x500m stafetes skrējiens. Katrā no tām sportisti pārstāvēja savu komandu un krāja punktus kopvērtējumam, kurā tika noskaidrota labākā un daudzpusīgākā komanda. Kopumā par rektora kausu cīnījās deviņas komandas.

Sacensību dienas rīts sākās ar svinīgo rīta izvadi, kurā imatrikulēja 12 jaunos kadetus Komandējošā sastāva virsnieku programmā. Rektora kausa 2018 izcīņa tika atklāta ar NAA rektora pulkveža Valta Āboliņa svinīgo uzrunu. Uzreiz pēc sacensību oficiālās atklāšanas dalībnieki un to atbalstītāji devās un pasākuma norises vietu, kur tika uzsākta komandu reģistrēšana, dalībnieku svēršana un iepazīstināšana ar nolikumiem.

Krosā, 1500 m distancē, šajā gadā piedalījās tikai sievietes, kurā pārliecinoši pirmo vietu ieguva Jūras spēku (JS) 5. kursa kadete kaprāle Gerda Miglava, otrajā vietā ierindojās Gaisa spēku Komandējošā sastāva virsnieku (GS KSV) kursa kadete kareive Inta Agriņa un bronzas medaļu ieguva Sauszemes spēku (SzS) 1. kursa kadete kareive Anna Zara.

Augstu atsaucību no dalībnieku puses varēja novērot armreslinga disciplīnā. Pirms sacensību uzsākšanas tika nosvērti dalībnieki, lai sadalīti konkrētajās svara kategorijās, kā arī atkārtoti izskaidroti armreslinga noteikumi. Dalībniekus sadalīja trīs svara grupās līdz 75kg, kurā sīvā cīņā pirmo vietu ieguva L. Avotiņš, otrajā vietā K. Soboļevs un trešo vietu ieguva R. Simanovičs. Svara kategorijā līdz 85 kg zelta medaļu ieguva R. Bankovs, sudraba – K. Dzirkalis un bronzas medaļu V. Gailītis. Trešajā svara kategorijā virs 85 kg pirmajā vietā ierindojās J. Balčūns, otrajā vietā – A. Maļukovs, bet trešo vietu ieguva E. Stepēns. Sieviešu grupā zeltu izcīnīja L. Mikova, sudrabu – L. Jaškova un bronzu – S. Geruļska. Komandu kopvērtējumā pārliecinoši uzvaru izcīnīja komanda “Peldbaseini”, otrajā vietā “KlingKlangKlans” un trešā komanda “GMG”.

Šaušana ar dienesta ieroci notika MVP šautuvē, sākotnēji notika piešaudes sērija ar 3 šāvieniem vienā minūtē, savukārt ieskaites sērijā 10 šāvieni bija jāveic 2 minūtēs. Individuālajās sacensībās vīriešu grupā pirmo vietu ieguva virsseržants Leonovičs, otrajā vietā vien ar pāris punktu atšķirību palika majors Jundze un trešajā vietā virsseržants Zauls. Savukārt sieviešu konkurencē pirmo vietu izcīnīja dižmatroze Āboliņa, otrā kaprāle Vilnīte un trešā dižkareive Lūka.

Komandu kopvērtējumā goda pjedestāla augstākais pakāpiens tika MVPŠ/NAA apvienotajai komandai otro vietu izcīnīja “MP-5”, bet trešo vietu “Peldbaseini”.

Savukārt spēka izturības daudzcīņa noteikti bija skatāmākā un līdzjutējiem bagātākā individuālā sporta disciplīna. Karavīri demonstrēja lielisku sniegumu, vīriešiem bija jāizpilda septiņi dažādi vingrinājumi, savukārt sievietēm – seši. Papildus tam, dalībniekiem bija jāievēro ne tikai pareiza tehnika, bet arī 8 minūšu (sievietēm 12 minūšu) laika limits. Saspringtā cīņā pirmo vietu izcīnīja Avotiņš, otro Dzirkalis un trešo Brezinskis, bet sieviešu konkurencē 1. Beča, 2. Kolosova, 3. Lesniece. Šie karavīri nodrošināja goda pjedestālu savām komandām - 1. ”Peldbaseins”, 2. ”Carl Gustav” un 3. ”Minimi”.

Īpašu azartu dalībnieki izrādīja komandu spēlēs – pludmales handbolā un tautas bumbā, kas šogad sacensību disciplīnās tika iekļauta pirmo reizi. Pludmales handbolā pirmo vietu ieguva komanda “MP-5”, otrajā vietā “Carl Gustav”, bet trešās vietas ieguvēji bija komanda “GS – 1”. Tautas bumbā deviņu komandu konkurencē pirmo vietu ieguva "GS 2", otrā vieta komandai "Kling Klang Klans", bet trešā palika komanda “Minimi”.

Stafetes skrējienā “3x500m” varēja piedalīties tikai vīrieši, komandas sastāvā bija jābūt trīs dalībniekiem, lai būtu papildus slodze, katram bija jāmēro distance rokā turot bluegun. Stafetes skrējiens tika uzsākts spraigi, un tāds tas palika, līdz pašām beigām karavīri veica šo distanci ar milzu atdevi, un sīvā cīņā pirmo vietu ieguva komanda “Peldbaseini”, otrajā vietā “Carl Gustav”, trešo vietu izcīnīja “GS – 1”.

Kā galvenais komandu sporta notikums bija karavīru iecienītā virves vilkšana, kas demonstrē gan spēku, gan tehniku un savstarpējo sadarbību. Komandu sagatavotība bija dažāda – pieredzes bagāti un spēcīgi, tehniski sagatavotāki, bet finālā savu pārākumu pierādīja komanda “Peldbaseini”, otro vietu atstājot “Minimi” un trešo komandai "Kling Klang Klans".

Diena noslēdzās ar dalībnieku apbalvošanu un sumināšanu. Tās laikā bija jūtams gandarījums un lepnums par paveikto. Summējot visu karavīru sniegumu katrā no sporta disciplīnām, tika noskaidrots, kura no komandām ir pelnījusi titulu “Labākie”, un godu glabāt pašu Rektora kausu līdz tiks pārspēti nākamajās kausa izcīņās. Vietu sadalījums 9. vieta MVPŠ/NAA apvienotā komanda, 8. vieta “GS – 2”, 7. vieta “MP – 5”, 6. vieta “Minimi”, 5. Vieta "Carl Gustav", 4. vieta "GMG", 3. vieta "Kling Klang Klans", 2. vieta ”GS – 1” un 1. vieta “Peldbaseins”.

Rektora kausa 2018 izcīņa ir noslēgusies, bet uzvaras un atmiņas par piedzīvoto atcerēsimies ilgi.