Dienesta viesnīca

Visi akadēmijas kadeti dzīvo dienesta kopmītnē, kura ikdienā tiek saukta arī par sešstāvu kazarmām. Šis nosaukums ir vēsturiski saglabājies no agrākajiem laikiem, kad visi kadeti dzīvoja kopīgās, lielās kazarmu tipa telpās. Dienesta kopmītne atrodas Nacionālās aizsardzības akadēmijas teritorijā.

Pirmā kursa kadeti dzīvo kazarmu tipa telpā. Tādējādi kadeti apgūst biedriskumu, labāk iepazīt viens otru. Jau mācoties otrajā kursā, kadeti dzīvo divvietīgās vai trīsvietīgās istabās. Istabā atrodas viss nepieciešamais, lai varētu mācīties, izvietot savas mantas un atpūsties. Dušas telpas un tualetes ir kopīgas, ir arī drēbju žāvētava, datoru telpa un atpūtas istaba, kurā ir televizors.

Kadeti dienesta kopmītnē tiek izvietoti pa stāviem, sākot ar jaunāko kursu apakšā un augstāk - katrs nākamais kurss. Visos dienesta kopmītnes stāvos ir pieejams bezvadu internets. Istabas un stāvs, kurā dzīvo kadeti, ir jātur tīrs un kārtīgs, katru rītu rotas seržants pārbauda individuālo istabu tīrību, kā arī pārbauda tīrību un kārtību visā stāvā.

Dienesta viesnīca
Dienesta viesnīca. Foto: srž. Edgars Strods (NAA)