Aicina piedalīties akcijā “Mācīties, lai uzvarētu!” un ziedot biroja tehniku Ukrainas armijas mācību iestādēm

29.03.2023
Aizsardzības politika
Informāciju sagatavoja
Mācību vadības pavēlniecības sabiedrisko attiecību speciālists

Atbalsts Ukrainas armijas mācību iestādēm

Nacionālo bruņoto spēku Mācību vadības pavēlniecība un Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija sadarbībā ar fondu “Uzņēmēji mieram” aicina Latvijas uzņēmumus un iestādes piedalīties akcijā “Mācīties, lai uzvarētu!”, ziedojot biroja tehniku Ukrainas armijas mācību iestādēm.  Akcija norisināsies no 29. marta līdz 4. maijam.
Akcijas ietvaros ikviens uzņēmējs vai iestāde aicināts ziedot jaunu vai mazlietotu biroja tehniku – kompaktas iekārtas drukāšanai, kopēšanai un skenēšanai ar toneriem, plotera printerus, planšetes, kā arī “overlay” plēves, rezerves barošanas avotus (Power Bank) pārvietojamās tāfeles, kodoskopa plēves un vadu pagarinātājus. 
Ziedojamās iekārtas un aprīkojumu lūgums nogādāt Nacionālo bruņoto spēku Autotransporta nodrošinājuma centrā Skanstes ielā 8, Rīgā – kontaktpersona Andris Osis, tālruņa nr. 26682311. 
Ziedotās iekārtas fonds “Uzņēmēji mieram” sadarbībā ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju nogādās Ukrainas aizsardzības ministrijas armijas mācību iestāžu darba organizēšanai, kā arī Teritoriālās aizsardzības akadēmijai un citām mācību iestādēm, kurās tiek apmācīti Ukrainas bruņoto spēku virsnieki. 
Mācību vadības pavēlniecība ir Nacionālo bruņoto spēku vienība, kas nodrošina apmācību Nacionālo bruņoto spēku karavīriem, civilajiem darbiniekiem, kā arī sabiedroto karavīriem. Mācību vadības pavēlniecība apmāca arī Ukrainas karavīrus, un šī sadarbība ilgst jau vairākus gadus pirms Krievijas uzsāktā kara Ukrainā. Nacionālo bruņoto spēku  lielākā vērtība ir profesionāls un labi apmācīts karavīrs. Vienības devīze “Mācīties, lai uzvarētu!” ir stūrakmens ikvienam Nacionālo bruņoto spēku karavīram, nodrošinot valsts aizsardzību.
Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija ir vienīgā augstskola Latvijā, kas piedāvā iegūt augstāko militāro izglītību un sagatavoju jaunos virsniekus Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Sekojot līdzi notikumiem Ukrainā, kadeti jau iepriekš ir snieguši atbalstu Ukrainas karavīriem. Šobrīd, vēl jo vairāk apzinās cik būtiski ir gūt militārās teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas jaunajiem virsniekiem, lai turpmāk dienestā spētu stiprināt savas vienības kaujas spējas.
Kopš pirmās kara dienas fonds “Uzņēmēji mieram” kopā ar vairāk nekā 200 Latvijas uzņēmumiem organizējis aktīvu palīdzību, papildus humānajai palīdzībai savācot finansiālos ziedojumus vairāk nekā 5 miljonu eiro apmērā. Fonda “Uzņēmēji mieram” partneri Latvijā ir Aizsardzības ministrija, Nacionālie bruņotie spēki, Ārlietu ministrija, Ukrainas vēstniecība Latvijā, Ziedot.lv, Twitter konvojs un citas labdarības organizācijas. Savukārt kravu sūtījumu palīdzības saņēmējs ir Ukrainas bruņotie spēki.
 
 
Informāciju sagatavoja: 
Mācību vadības pavēlniecības
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Agnese Jurāne
Tālrunis: 25450388
E-pasts: agnese.jurane@mil.lv