Kadeti piedalīsies Vestpointas militārās akadēmijas sacensībās Sandhurst ASV

22.04.2023
Starptautiskā sadarbība
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas sabiedrisko attiecību speciālists

NAA kadeti
Foto: kareive Santa Vojevodska

Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas (NAA) kadeti aktīvi gatavojas militārajām sacensībām Sandhurst (Sandhurst Military Skills Competition), kas ir prestižākās un vienas no senākajām starptautiskajām sacensībām militāro akadēmiju vidū. Šī gada Sandhurst sacensības 28. un 29. aprīlī pulcēs 48 komandas no Amerikas savienotajām valstīm (ASV), Apvienotās Karalistes, Kanādas, Japānas, Meksikas, Polijas, Dienvidkorejas, Zviedrijas, Taizemes, Dānijas, Vācijas, Čīles, Itālijas un Latvijas.
Sandhurst sacensības pirmo reizi notika 1967. gadā un līdz 1991. gadam tajās piedalījās tikai Vestpointas militārās akadēmijas (United States Military Academy West Point) kadeti, bet pirmā starptautiskā komanda startēja 1993. gadā. Katru gadu sacensības tiek rīkotas ASV – Vestpointā un tajās piedalās līdz 50 komandām no visas pasaules. Ierasti uz sacensībām tiek ielūgtas īpaši izvēlētas komandas. Viena un tā pati komanda uz sacensībām netiek ielūgta vairākus gadus pēc kārtas, ja vien sacensībās netiek parādītas augsta līmeņa prasmes un sasniegts izcils rezultāts - zelta līga (vismaz 10 vieta).
 
NAA komanda jau ir piedalījusies 2016., 2017. un 2018. gada sacensībās (attiecīgi sasniedzot 9., 8. un 16. vietu). NAA bija uzaicināta piedalīties arī 2020. gada sacensībās un bija uzsākts aktīvs darbs pie komandas sagatavošanas, tomēr COVID-19 dēļ sacensības tika atceltas. 2022. gada oktobrī tika saņemts uzaicinājums piedalīties sacensībās 2023. gadā.
 
Divu dienu ilgajās sacensībās komandas veic dažādus ar militārajām prasmēm saistītus uzdevumus – šķēršļu joslas, šaušana mērķī ar dažāda veida ieročiem un maršs. Katru komandu veido deviņi dalībnieki (vismaz viena meitene) un divi rezerves dalībnieki, kuri nepieciešamības gadījumā var aizstāt jebkuru no komandas dalībniekiem.
 
Sandhurst sacensības ir bijušas un joprojām ir spēcīgs motivējošs faktors NAA kadetiem pilnveidot un attīstīt fizisko spēku un izturību, individuālās kaujas iemaņas, darbu komandā un komandas vadīšanu. Sacensības uzskatāmas par vērtīgu un noderīgu pieredzi kadetiem arī turpmākajā dienestā, jo šādā veidā kadetiem ir iespēja iepazīties ar Vestpointas un citu starptautisko militāro izglītības iestāžu kadetu ikdienu, apmācību gaitu, kā arī veidot kontaktus ar sabiedrotajiem no visas pasaules.

IZGLĪTĪBA MILITĀRAI KARJERAI UN DZĪVEI!

Informāciju sagatavoja: 
Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Agnese Jurāne
Tālrunis: 25450388
E-pasts: agnese.jurane@mil.lv