Latvijas Nacionālas aizsardzības akadēmijas kadeti pilnveidos kaujas šaušanas iemaņas

01.11.2022
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Mācību plānošanas un atbalsta pārvaldes Mācību daļa

No 1. novembra līdz 3. novembrim Ventspils novada Vārves pagasta šautuvē “Medņi – 3” norisināsies Taktikas kurss, kurā Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti pilnveidos kolektīvās lauka kaujas prasmes kājnieku vada operācijās, kā arī kaujas šaušanas iemaņas.

Taktikas kurss ir plānveida mācības, kuru mērķis ir sagatavot kadetus vada lieluma apakšvienību vadīšanai, pietuvinot tos kaujas apstākļiem.

Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija ir vienīgā augstskola Latvijā, kas piedāvā iegūt augstāko militāro izglītību. Studijas Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā ir unikālas un dinamiskas, akadēmiskā izglītība mijas ar militārās teorijas apguvi un praktisko iemaņu pilnveidi.

Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija piedāvā apgūt trīs akreditētas bakalaura studiju programmas militārajā vadībā dienestam Sauszemes, Jūras un Gaisa spēkos. Šajās studiju programmās konkursa kārtībā uzņem Latvijas Republikas pilsoņus vecumā līdz 30 gadiem.

Savukārt profesionālā augstākās izglītības programma “Komandējošā sastāva virsnieks” piedāvā jauniešiem ar akadēmisko vai otrā līmeņa augstāko profesionālo izglītību studēt akadēmijā, lai iegūtu otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību. Tajā uzņem studēt gribētājus vecumā līdz 35 gadiem.

Ar Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas piedāvātajām studiju un apmācības programmām, kā arī kandidātiem izvirzītajām prasībām pieteikšanās kārtību un atlases procesu studijām akadēmijā var iepazīties tīmekļa vietnē www.naa.mil.lv

Izglītība militārai karjerai un dzīvei! 

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā Ventspils novada Vārves pagasta šautuvē “Medņi – 3” un tuvējā apkārtnē plānota īslaicīga karavīru pārvietošanās diennakts gaišajā un tumšajā laikā. Kaujas munīcija tiks izmantota atbilstoši visām drošības prasībām šautuves teritorijā, kurā kadeti apgūs šaušanas prasmes. 

Nacionālie bruņotie spēki aicina Ventspils novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Latvijas Nacionālas aizsardzības akadēmijas aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

 

Informāciju sagatavoja: 
Mācību vadības pavēlniecības
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Agnese Jurāne
Tālrunis: 25450388
E-pasts: agnese.jurane@mil.lv