Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadetu dalība Erasmus+ programmā

06.01.2023
Studijas
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas sabiedrisko attiecību speciālists

2022. gada rudens semestrī Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas (NAA) kadeti, Erasmus+ programmas ietvaros, piedalījās starptautiskajos semestros Austrijā, Itālijā un Rumānijā.

Sauszemes spēku militārās vadības bakalaura studiju programmas kadeti piedalījās Terēzas militārās akadēmijas (Vīnes Noištadte, Austrija) organizētajā starptautiskajā ziemas semestrī. Kadeti par Austrijā pavadīto laiku saka, ka Erasmus+ programma sniedza iespēju izzināt citu valstu kultūru un iegūt jaunus draugus visā pasaulē. Iegūtās zināšanas un pieredze ļaus nākotnē vieglāk darboties militārajā vidē. “Mums bija iespēja darboties sindikātu darbos, kuru grupas sastāvēja no dažādu valstu kadetiem, kas deva iespēju parādīt savas līdera spējas. Poligonā apguvām Austrijas bruņoto spēku ieroču veidus - gan teorētiski, gan praktiski kaujas šaušanā. Mums ļoti patika šis Ziemas semestris, jo tādu pieredzi un zināšanas, kas tika iegūta šeit, domāju nevar iegūt nekur citur,“ tā par Terēzas militārajā akadēmijā pavadīto laiku stāsta kadeti D. Vasiļjeva un A. Alksnis.

Jūras spēku militārās vadības bakalaura studiju programmas kadeti šajā rudens semestrī piedalījās Itālijas Jūras spēku un Rumānijas Jūras spēku akadēmiju rīkotajos starptautiskajos semestros. Dižmatrozis Jēkabs Rengarts norāda, ka Itālijas Jūras spēku akadēmijas (Livorno, Itālija) organizētajā starptautiskajā rudens semestrī piedalījās kadeti no Polijas, Ukrainas, Rumānijas, Bulgārijas, Portugāles, Norvēģijas, Francijas, Itālijas, ASV, Dānijas, Spānijas, Grieķijas un Tunisijas. Semestra laikā bija unikāla iespēja salīdzināt Itālijas Jūras spēku akadēmijas un NAA mācību procesa norisi, kā arī daloties pieredzē ar citu dalībvalstu kadetiem, iepazīt kadetu ikdienu dažādu valstu akadēmijās. “Erasmus+ sniedz lielisku iespēju iepazīt kadetus no citām valstīm, iegūt jaunus draugus un pavadīt laiku kopā arī ārpus mācībām, iepazīstot Itālijas pilsētas, to vēsturi un kultūru,” norāda Jēkabs Rengarts un Rafaels Voitāns. 

Matrozis Matīss Ozols par Rumānijas Jūras spēku akadēmijā pavadīto laiku stāsta, ka, atrodoties Erasmus+ apmaiņas programmā, ieguvis pieredzi un draugus no citām valstīm. “Manuprāt, vislielākais ieguvums Erasmus+ laikā bija iespēja uzzināt vairāk par citu valstu kadetu ikdienu un studijām. Kā spilgtākos mirkļus šajā laikā varu minēt Rumānijas Jūras spēku akadēmijas rīkotos pasākumus, jo tajos bija iespēja redzēt Rumāņu karakuģus un saliedēties ar citiem kadetiem. Šajos pasākumos mums arī bija iespēja iziet uz ūdens ar dažādiem peldlīdzekļiem, no kuriem visinteresantākais man šķita Rumāņu mācību buru kuģis "MIRCEA"”.

NAA kadetu dalība starptautiskajos semestros notiek militāro izglītības iestāžu studentu apmaiņas programmas “Erasmus+ EMILYO” ietvaros. Tā ir jauno virsnieku apmaiņas programma, kas veidota pēc civilās Erasmus+ programmas parauga. Tās galvenais mērķis ir apmācīt jaunos Eiropas valstu virsniekus ar vienādām drošības un aizsardzības vērtībām un tādējādi padarītu kopīgo aizsardzību Eiropā pilnībā saskaņotu. “Erasmus+ EMILYO” programma tiek realizēta visās Eiropas Savienības dalībvalstīs, kā arī ārpus ES robežām, to militārajās, Jūras spēku, Gaisa spēku, tehniskajās un medicīniskajās universitātēs un akadēmijās.

Piesakies studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā un gūsti starptautisku pieredzi jau studiju laikā; ar studiju un apmācības programmām, kā arī kandidātiem izvirzītajām prasībām pieteikšanās kārtību un atlases procesu studijām akadēmijā var iepazīties tīmekļa vietnē www.naa.mil.lv.

 

IZGLĪTĪBA MILITĀRAI KARJERAI UN DZĪVEI!