Latvijas simtgades pasākums: “Iestādi nākamās simtgades koku nākamām paaudzēm!”

Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Kaprāle Jurāte Babre, kareive Agnese Jurāne

Par godu Latvijas valsts simtgadei Latviešu virsnieku apvienības biedri dāvināja Latvijas Nacionālajai aizsardzības akadēmijai un tās kadetiem sarkanozolu, kā simbolu virsnieku paaudžu savienībai un spēka un izturības simbolu, ozola zari neliecas tāpat kā latvju karavīrs.

Sarkanozola stādīšana notika 2018. gada 5. oktobrī Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas teritorijā, uz svinīgo brīdi ieradās NAA personāls un kadeti. Pasākums sākās ar Rektora uzrunu, pēc kuras sekoja arī Latviešu virsnieku apvienības priekšsēdētāja atvaļināta kapteiņa Alekseja Ozoliņa runa, kurā īpaši tika uzrunāti kadeti kā topošie virsnieki ar aicinājumu turpināt tradīcijas un pēctecību, un kļūt par Latviešu virsnieku apvienības biedru. Nākamās paaudzes simtgades koku iestādīja Latviešu virsnieku apvienības priekšsēdētājs un NAA Rektors, svinīgais mirklis noslēdzās ar kapelāna kapteiņa Brūklenes runu, un visi klātesošo vienojās kopīgā Latvijas valsts himnas dziedāšanā.

Noslēgumā visi aicinātie kadeti, NAA personāls un Latviešu virsnieku apvienības biedri tika aicināti uz kafijas pauzi, kurā raisījās vērtīgas sarunas par nākotni un gremdējās atmiņās par pavadīto laiku dienestā.

Raksta autores: J. Babre, A.Jurāne

 


Foto: Zanda Puče