Lekcija par ietekmi uz Vācijas ārpolitiku un drošības politiku pēc Krievijas uzsāktā kara Ukrainā

18.10.2022
Aizsardzības politika
Informāciju sagatavoja
Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Mācību plānošanas un atbalsta pārvaldes Mācību daļa

20. oktobrī plkst. 16.00 Latvijas Kara muzejā notika Vācijas ekspertes Klaudijas Majores (Claudia Major) vieslekcija par ietekmi uz Vācijas ārpolitiku un drošības politiku pēc Krievijas uzsāktā kara Ukrainā, ko rīkoja Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centrs un Latvijas Transatlantiskā organizācija.
Kopš šī gada februāra Vācijas ārpolitikā un drošības politikā ir notikušas ievērojamas pārmaiņas. Ir būtiski palielināts aizsardzības finansējums, un Vācija ir sniegusi ievērojamu militāro un ekonomisko palīdzību Ukrainai, tomēr līderību militārās palīdzības sniegšanā Ukrainai ir uzņēmušās citas valstis. Lai arī Vācijā daudzi vēl joprojām uztraucas par iespējamo Krievijas īstenotā kara Ukrainā eskalāciju, kas varētu apdraudēt visas Eiropas drošību, virkne Vācijas partnervalstu Eiropā vēlas, lai Vācija uzņemtos līderību aizsardzības jomā un lielāku atbildību par Eiropas drošību. 
Vieslekcijas gaitā tika skaidroti šī gada laikā notikušie pavērsieni Vācijas ārpolitikā un drošības un aizsardzības politikā. Pasākuma gaitā tika meklētas atbildes uz šādiem jautājumiem: “Vai Vācijā notikušās pārmaiņas ir uz palikšanu?”, “Kādi faktori šobrīd visvairāk ietekmē Vācijas ārpolitiku un drošības politiku?” un “Ko varam sagaidīt no Vācijas turpmāk?”.
K. Majore ir Vācijas Starptautisko un drošības lietu institūta (SWP - German Institute for International and Security Affairs) Starptautiskās drošības nodaļas vadītāja. K. Majore ir daudzu starptautiskajai un Eiropas drošībai veltītu publikāciju autore. Karjeras gaitā K. Majore ir strādājusi vairākos pētnieciskajos institūtos Vācijā, Francijā un Šveicē. 
 

Foto avots: https://www.dw.com/en/friendly-fire-how-united-is-nato/video-44647199

Informāciju sagatavoja: 
Mācību vadības pavēlniecības
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Agnese Jurāne
Tālrunis: 25450388
E-pasts: agnese.jurane@mil.lv